آزمایش سگ رباتیك فضایی

آزمایش سگ رباتیك فضایی

آتی جو: پژوهشگران یك ربات فضایی را آزمایش كرده اند كه شبیه سگ است. به عبارت دیگر این ربات دارای پاهایی جهنده است و می تواند در سطح ماه، سیارك یا مریخ به مناطق مختلفی برود.


دریافت 8 MB به گزارش آتی جو به نقل از دیلی میل، پژوهشگران یك ربات شبیه سگ را توسعه داده اند كه می تواند روی سطوح ناهمواره در سیارات دیگر بجهد. آنها این ربات را بطور واقعی آزمایش كرده اند.
دانشجویان دكترا در دانشگاه ETH زوریخ ربات SpaceBokرا به پهلو روی یك پلت فرم متحرك قرار دادند تا شرایط گرانش صفر را در فضای دو بعدی آزمایش نمایند. آنها خود همراه پنل هایی حركت می كردند تا پاهای ربات بعد از برخورد با پنل بجهد. این گجت در واحدهای رباتیك سازمان فضایی اروپا در هلند آزمایش شده است. واكنش های ربات در این آزمایش كمك كرد تا گجت مذكور بتواند خودرا متوازن كند. ایده اصلی این پروژه تغییر شیوه اكتشاف در ماه، سیارك ها و مریخ است.
پژوهشگران امیدوارند با جایگزین كردن این پاهای جهنده بجای چرخ در ماه نورد بتوانند قدرت مانور بیشتری برای دستگاه فراهم آورند. ربات مذكور با كمك این پاهای جهنده می تواند مناطقی مانند دهانه، غارها یا ارتفاعات در سیاره را بهتر از نسخه های رباهای فضانورد فعلی بررسی كند.


منبع:

1398/04/18
13:03:31
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: پژوهشگر , پلت فرم , توسعه , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آتی جو