یك مقام مسئول در معاونت علمی :

ظرفیت خالی شهرها وارد چرخه نوآوری می شوند

ظرفیت خالی شهرها وارد چرخه نوآوری می شوند

به گزارش آتی جو رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی اظهار داشت: مأموریت مهم معاونت علمی و فناوری استفاده از ظرفیت های خالی شهرهاست كه برای این منظور، مبادرت به تاسیس كارخانجات نوآوری كردیم.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر با اشاره به اینكه معاونت علمی و فناوری به دنبال استفاده درست از فضاهای خالی شهری است، خاطرنشان كرد: راه اندازی كارخانجات نوآوری یكی از ابداعات معاونت علمی و فناوری است كه این كارخانجات به صورت بومی و با عنایت به توانایی های استانی و منطقه ای ایجاد می شود.
رئیس مركز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری اضافه كرد: زیست بوم نوآوری و فناوری احتیاج به بسترسازی دارد، یكی از زیرساخت های مورد نیاز برای این زیست بوم، ایجاد فضای مناسب برای فعالیت شركت های دانش بنیان است.
به گفته قادری فر، شركت های دانش بنیان پتانسیل بالایی برای كار و فعالیت اقتصادی دارند؛ اما بعضی از آنها فضا و مكانی برای فعالیت ندارند، بنابراین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ایجاد كارخانه های نوآوری یك فضای مناسب در اختیار آنها می گذارد.
وی همینطور خاطرنشان كرد: هدف از تغییر كاربری سوله ها و پهنه های صنعتی این است كه هزینه دولت زیاد نشود و با كمك فضاهای موجود در شهرها بتوانیم به هدف خود برسیم.

1398/04/26
14:28:39
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: توسعه , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آتی جو