مجری پرونده الكترونیك سلامت:

طرح نسخه پیچی الكترونیك در داروخانه های داوطلب انجام می شود

طرح نسخه پیچی الكترونیك در داروخانه های داوطلب انجام می شود

آتی جو: مجری پرونده الكترونیك سلامت اظهار داشت: پروسه فنی نسخه پیچی الكترونیك در وزارت بهداشت انجام شده است و در صورتیكه داروخانه ها و پزشكان داوطلب باشند، این طرح برای آنها انجام می شود.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، علی اصغر انصاری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الكامپ ۲۰۱۹ با اشاره به اینكه سوژه نظام كدگذاری برای رهگیری و اصالت دارو و نسخه پیچی در پرونده سلامت الكترونیك اجرایی شده است، گفت: در حوزه دارو با دو مسیر واردات و تولید دارو، از پخش تا محل تنظیم و نیز سوژه نسخه پیچی مواجه هستیم.
وی افزود: در عرصه تولید دارو و واردات آن، پروژه رهگیری و اصالت دارو با همكاری سازمان غذا و دارو در حال انجام می باشد اما سوژه نسخه پیچی الكترونیكی كه پروسه فنی آن به اتمام رسیده، هنوز اجرایی نشده است.
مجری پرونده الكترونیك سلامت اضافه كرد: در این مرحله قصد بر این است كه زمانی كه پزشك دارویی را برای بیمار تجویز می كند، فرد به صورت الكترونیكی آنرا دریافت كرده و داروخانه بوسیله این پرونده الكترونیك، دارو را به بیمار عرضه نماید.
انصاری اشاره كرد: الان در مرحله ورود بخش خصوصی، مطب ها و داروخانه ها به این پروژه هستیم و در صورتیكه داروخانه ها و پزشكان داوطلب باشند، بزودی پروژه نسخه پیچی الكترونیكی از روی كدینگ را اجرایی می نماییم.
وی اشاره كرد: این پروژه حلقه مفقوده نظام كدینگ پرونده الكترونیك سلامت است كه می تواند این پروژه را یك قدم دیگر به اهداف اصلی خود نزدیك كند.


منبع:

1398/04/28
11:09:02
5.0 / 5
4900
تگهای خبر: تولید , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آتی جو