با هوش مصنوعی؛

وب سایتی كه سلفی كاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می كند

وب سایتی كه سلفی كاربران را به نقاشی رنسانس تبدیل می كند

به گزارش آتی جو تعدادی از پژوهشگران وب سایتی راه اندازی كرده اند كه با كمك هوش مصنوعی سلفی های افراد را به یك نقاشی عصر رنسانس تبدیل می كند.


به گزارش آتی جو به نقل از فیوچریسم، تعدادی از پژوهشگران دانشگاه MITو شركت IBM وب سایتی به نام AIPortaits.com را راه اندازی كرده اند كه سلفی های افراد را به یك نقاشی هنری عصر رنساس تبدیل می كند. برای این منظور محققان یك شبكهgenerative adversarial را با ۴۵ هزار پرتره از آثار هنری عصر رنسانس آموزش دادند. به قول كارشناسان استفاده از این وب سایت بسیار ساده است. فرد تصویر خویش را آپلود می كند و در مرحله بعد وب سایت تصویر فرد را بر مبنای استایل یكی از نقاشان عصر رنسانس به او نشان داده است.
محققان سازنده این وب سایت تصمیم دارند با كمك این وب سایت و شیوه مذكور سیستم های هوش مصنوعی را ارتقا دهند. بعنوان مثال این سیستم هوش مصنوعی به ندرت تصاویری كه در آنها فرد لبخند زده را بازسازی می كند. این یك اشكال اصلی در سیستم هوش مصنوعی مذكور است. در این وب سایت نوشته شده است: ما افراد را تشویق می نماییم از این وب سایت استفاده كنند تا بدین سان سیستم هوش مصنوعی را ارتقا دهیم. بعنوان مثال تلاش كنید در تصویر بخندید یا لبخند بزنید. اما در تصویر بازسازی شده لبخند شما دیده نمی شود؟ دلیل این امر آن است كه نقاشان به ندرت افراد با لبخند را طراحی می كردند چونكه در گذشته تصور می شد وجود لبخند حالت چهره را خراب می كند. ناتوانی هوش مصنوعی برای بازتولید لبخند نكاتی را درباره تاریخ هنر به ما می آموزد. جالب آنكه این وب سایت ادعا می كند هرگونه تصویر آپلود شده در وب سایت، بدون ذخیره شدن، حذف خواهد شد.

1398/05/01
17:21:51
5.0 / 5
4025
تگهای خبر: آموزش , پژوهشگر , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آتی جو