توسط آژانس فضایی اروپا؛

تصویری از مریخ با دقتی بی سابقه ثبت گردید

تصویری از مریخ با دقتی بی سابقه ثبت گردید

آتی جو: آژانس فضایی اروپا عكسهایی با دقت بی سابقه از سطح مریخ تهیه كرده كه برای تكمیل آنها از مجموعه تصاویر گرفته شده توسط فضاپیمای مارس اكسپرس استفاده شده است.


به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، تصاویر گوناگون فضاپیمای مارس اكسپرس كه با یكدیگر تركیب شده و در چارچوب عكسهایی بزرگ و دقیق به معرض نمایش گذاشته شده اند، چشم اندازی بسیار متفاوت و تاكنون دیده نشده از سطح سیاره مریخ را در معرض دید علاقمندان قرار داده اند. دقت هر پیكسل از این عكس ها به یك كیلومتر می رسد و تهیه آنها برای برنامه ریزی به منظور سفر انسان به كره مریخ ضروری به نظر می آید. تصاویر مورد اشاره در روز ۱۷ ژوئن تهیه شده اند و تنوع رنگ های آنها از تركیبات شیمیایی متفاوت مریخ خبر می دهد.
بشر هنوز اطلاعات كاملا دقیقی در مورد سطح مریخ و میزان گازهای سمی و آلاینده های جو این سیاره در اختیار ندارد و پس تلاش می كند با تصویربرداری گسترده از آن داده های مورد نیاز برای برنامه ریزی یك سفر فضایی طولانی مدت به مریخ را جمع آوری كند. علاوه بر آژانس فضایی اروپا، ناسا هم در كوشش برای عكس برداری دقیق و گسترده از سطح مریخ است. قبل از این تعدادی ربات مریخ نورد نیز عكسهایی را از سطح سیاره مریخ جمع آوری كرده بودند تا بتوان برای فرود فضاپیمای حامل فضانوردان بر روی آن به بهترین نحو برنامه ریزی نمود.


منبع:

1398/06/30
15:01:54
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: ربات , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آتی جو