فناوری ساخت كیت های سنجش آب بومی سازی شد

فناوری ساخت كیت های سنجش آب بومی سازی شد

آتی جو: یك شركت دانش بنیان به واسطه پژوهشگران خود موفق به بومی سازی و تجاری سازی 5 كیت سنجش آب شد.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست حمهوری، ایران رتبه اول تولید ماهی قزل آلا را در جهان دارد. شركت های دانش بنیان با ساخت محصولاتی مانند كیت سنجش آب نقشی اساسی در توسعه پرورش آبزیان ایفا می كنند، فعالیت این شركت ها و همت متخصصان جوان، كشور را به یكی از ۲۵ كشور اول جهان در تولید آبزیان تبدیل نموده است.
امروزه در حدود ۴۷ درصد از ماهیان و آبزیانی كه در جهان به مصرف انسان می رسد، بوسیله صنعت پرورش آبزیان تولید می شود. برمبنای پیش بینی فائو تا سال ۲۰۳۰ سهم تولیدات آبزی پروری از صید آبزیان پیشی می گیرد. با عنایت به افزایش تاثیر فناوری در میزان تولید ماهیان و عدم كارایی روش های سنتی تلاش شده است تا شركت های دانش بنیان هر روز بیشتر با فرصت های كاری جدید در حوزه شیلات آشنا گردند.
یكی از فناوری های موثر در ازدیاد تولید ماهی، كیت سنجش آب است. میزان كیفیت آب و مواد درون آن، تاثیر شایان توجهی در كیفیت و كمیت ماهیان پرورش یافته دارد. به همین دلیل كیت های سنجش جداگانه ای برای پایش كیفیت آب تولید می شود. كیت های سنجش كنترل كیفیت آب شامل كیت های آمونیاك، نیترات، نیتریت، پی اچ و فسفات هستند كه دانش فنی تولید آن به صورت كامل در داخل كشور بومی سازی شده است.
این كیت ها جهت استفاده در مزارع تكثیر و پرورش آبزیان شامل انواع ماهی و میگو و همین طور برای استفاده در آكواریوم های آب شور و شیرین به كار می آید.
بومی سازی ۵ كیت اصلی
بیتا ارچنگی مدیر عامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: این شركت موفق شده تا فناوری ۵ كیت كنترل كیفیت آب را بومی سازی كند. این كیت ها قابلیت استفاده هم زمان در آب های شور و شیرین را دارد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: واحد تحقیق و توسعه این شركت دانش بنیان توانسته دو كیت جدید برای سنجش غلظت قلیایی آب و همین طور كیت سنجش میزان اكسیژن آب را تولید نماید.
وی اضافه كرد: محصولات آنها با یك پنجم قیمت نمونه خارجی به بازار عرضه می شود، با این همه از نظر كیفیت تفاوت چندانی با نمونه خارجی ندارند.


منبع:

1398/07/01
21:37:08
5.0 / 5
4221
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آتی جو