اولین فضانورد اماراتی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید

اولین فضانورد اماراتی به ایستگاه فضایی بین المللی رسید

به گزارش آتی جو شب گذشته یك كپسول سایوز حامل سه فضانورد از مقر بایكونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. یكی از این آنها اولین فضانورد امارات متحده عربی است كه به فضا می رود.


به گزارش آتی جو به نقل از ناسا، شب گذشته جسیكا میر فضانورد ناسا همراه دو فضانورد دیگر به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند. بدین سان به صورت موقت جمعیت خدمه ساكن در ایستگاه به ۹ نفر رسید. روز گذشته یك كپسول سایوزMS-۱۵، میر، اولگ اسكریوپوچكا (فضانورد روس) و هزاع المنصوری را به فضا برد. المنصوری اولین فضانورد از امارات متحده عربی است كه به فضا سفر می كند. كپسول فضایی مذكور ساعت ۶: ۵۷ دقیقه عصر به وقت قزاقستان از مقر فضایی بایكونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. كپسول حامل این فضانوردان بعد از یك سفر ۶ ساعته به ماژولZvezda در ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.
طبق برنامه مقرر است میر و اسكریوپوچكا بیشتر از ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی بمانند. اما فضانورد اماراتی بعد از ۸ روز همراه یك كپسول سایوز MS-۱۲ایستگاه فضایی را به مقصد زمین ترك می كند. البته همراه او الكسی اوچینین و نیك هاگو هم ایستگاه فضایی بین المللی را ترك می كنند. این دو فضانورد بیشتر از ۲۰۰ روز در مدار زمین زندگی كرده اند. فضانوردانی كه تازه به ایستگاه فضایی بین المللی رسیده اند، ۲۵۰ روز در آنجام می مانند. آنها تحقیقات علمی در حوزه های مختلفی از زیست شناسی و زمین شناسی گرفته تا فیزیك و توسعه تكنولوژی های جدید انجام می دهند.

1398/07/04
13:23:09
5.0 / 5
4684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آتی جو