در پایان سال ۹۶ رقم خورد

۷۰ درصد كاربرداینترنت برای خانوارها حضور در شبكه های اجتماعی است

۷۰ درصد كاربرداینترنت برای خانوارها حضور در شبكه های اجتماعی است

به گزارش آتی جو ۱۷میلیون خانوار از ۲۴ میلیون خانوار ایرانی در انتها سال ۹۶ به اینترنت دسترسی داشته اند كه به ترتیب سهم شبكه های اجتماعی و دانلود در فعالیت های كاربران ۷۰.۵ درصد و ۵۵.۱ درصد بوده است.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، آخرین اطلاعات مربوط به برخورداری خانوارهای كشور و استفاده از اینترنت برای سال ۹۶ از جانب مركزآمار ایران منتشر گردید.
از كل خانوارهای ایرانی كه حدود ۲۴ میلیون و ۶۸۴ هزار نفر بوده اند، ۱۷ میلیون و ۹۶۰ هزار نفر به اینترنت در محل سكونت خود دسترسی داشتند. در نتیجه بیشتر از شش میلیون نفر در محل سكونت خود به اینترنت دسترسی نداشتند.
بیشترین دسترسی خانواری در استان ها مربوط به بوشهر با ۸۳.۸، تهران ۸۱.۹ و خوزستان با ۸۰.۶ درصد است و بیشترین درصد استفاده فردی در استان ها هم به تهران با ۷۶، سمنان ۷۲.۷ و قم ۷۰.۹ درصد اختصاص دارد.
بررسی كاربرد اینترنت در میان افراد شش ساله و بیشتر تا آخر سال ۹۶ نشان داده است از حدود ۷۲ میلیون و ۳۱۸ هزار نفری كه این گروه را می سازند بیشتر از ۴۶ میلیون و ۳۱۵ هزار نفر از اینترنت استفاده می نمایند.
كاربرد اینترنت در میان جمعیت شش ساله و بیشتر بگونه ای است كه در فعالیت های اینترنتی بیشترین سهم برای ۷۰.۵ درصد در شبكه های اجتماعی، ۵۵.۱ درصد بازی یا دانلود فیلم یا موسیقی و ۳۵.۷ درصد هم برای جست وجوی اطلاعات است.
برای افراد شش ساله و بیشتر، بیشترین سهم محل های دسترسی مربوط به ۹۴.۵ با دستگاه سیار در هرجا، ۸۰.۶ در محل سكونت، ۶.۷ درصد در محل تحصیل و ۵.۹ درصد در محل كار آنها است.


1398/07/13
21:43:32
5.0 / 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آتی جو