طی یك راهپیمایی ۷ ساعته؛

باتری های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شدند

باتری های ایستگاه فضایی بین المللی تعویض شدند

آتی جو: 2 فضانورد راهپیمایی 7 ساعته برای جایگزین كردن باتری های قدیمی ایستگاه فضایی بین المللی انجام دادند. این اولین مورد از 5 راهپیمایی برنامه ریزی شده برای ارتقای سیستم برق ایستگاه است.


دریافت 9 MB به گزارش آتی جو به نقل از اسپیس، شب گذشته دو فضانورد ناسا طی یك راهپیمایی فضایی اهتمام كردند باتری های خارج از ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) را جایگزین كنند. در مجموع ۵ راهپیمایی برای ارتقای سیستم برق این آزمایشگاه فضایی در نظر گرفته شده و این اولین راهپیمایی فضایی در این زمینه است. طی این عملیات كریستینا كوخ و اندرو موران به مدت ۷ ساعت و یك دقیقه در فضا فعالیت كردند.
ایستگاه فضایی بین المللی دارای ۸ آرایه خورشیدی بزرگ است. این آرایه ها برق مورد نیاز ایستگاه را با جمع آوری انرژی خورشیدی و شارژ یك مخزن متشكل از چهار باتری تامین می كنند. این باتری ها در انتهای آرایه ها قرار گرفته اند. كوخ و مورگان دو باتری قدیمی نیكل- هیدروژنی را با باتری های جدید لیتیوم یونی جایگزین كردند. این باتری های جدید همراه كپسول ژاپنی HTV-8 در ۲۸ سپتامبر به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شدند. باتری های لیتیوم یونی جدید قدرتمندتر هستند و می توانند به اندازه دو باتری نیكل- هیدروژنی شارژ ذخیره كنند.
هر باتری حدودا به اندازه نصف یك یخچال و در ابعاد ۱۰۱ در ۹۴ سانتیمتر با ارتفاع ۴۸ سانتیمتر است. وزن باتری های قدیمی ۱۶۵ كیلوگرم بوده است اما باتری های جایگزین جدید ۱۹۴ كیلوگرم هستند.


منبع:

1398/07/15
11:15:32
5.0 / 5
4518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو