توسط یك شركت نوپا؛

امواج فراصوت جایگزین دكمه های موبایل می شود

امواج فراصوت جایگزین دكمه های موبایل می شود

به گزارش آتی جو یك شركت نوپا كه توسط یكی از مهندسان سابق اپل تاسیس شده، می خواهد دكمه های گوشیها را حذف كرده و استفاده از امواج فراصوت را جایگزین آنها سازد.به گزارش آتی جو به نقل از رویترز، شركت سنتونس اعلام نموده در حال همكاری با دو شركت سازنده گوشیهای هوشمند و همین طور شركت ایسوس است تا دكمه های فیزیكی گوشیها برای كنترل صدا و روشن و خاموش كردن تلفن های همراه را حذف كند و در عوض از سنسورهای مبتنی بر امواج فراصوت بدین منظور بهره بگیرد.
مدیریت شركت مورد اشاره بر عهده جس لی است كه از مهندسان سابق شركت اپل به حساب می آید. وی یك سنسور جدید را ابداع كرده كه از امواج مافوق صوت برای شناسایی برخورد دست با بدنه گوشی بهره می گیرد. همینطور این سنسور انواع فشار، كشیدن دست بر روی گوشی و غیره را تشخیص می دهد.
حسگر مورد اشاره از انعطاف پذیری بالایی برای شناسایی تماس دست با انواع سطوح كه از مواد مختلف پلاستیكی، فلزی و غیره ساخته شده باشند، برخوردار می باشد.
این شركت با همكاری ایسوس و یك شركت همكار دیگر به نام تنسنت، گوشی هوشمندی را به صورت آزمایشی تولید كرده كه از قابلیت مذكور برخوردار می باشد. این گوشی برای علاقمندان به بازی های ویدئویی تولید شده و به صورت محدود در چین عرضه شده است.
استفاده از سنسور مورد اشاره می تواند ضخامت گوشیهای هوشمند را به دلیل حذف دكمه های جانبی كم كند. گنجاندن فناوری مذكور در گوشیهای هوشمند مستلزم به روزرسانی تراشه های تلفن های همراه می باشد كه ارسال امواج فراصوت را ممكن كند. همینطور باید پردازنده ای جدید را در گوشیها نصب كرد كه قادر به درك برخورد دست با بدنه گوشیها باشد.

1398/07/28
16:51:47
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو