در هفته جاری؛

روسیه شبكه اینترنت ملی خویش را آزمایش می كند

روسیه شبكه اینترنت ملی خویش را آزمایش می كند

به گزارش آتی جو گزارشی جدید نشان داده است روسیه می خواهد از آخر هفته جاری شبكه وب داخلی خویش را آزمایش كند. مقرر است حداقل سالانه یك مرتبه آزمایش هایی برای امنیت و پایداری اینترنت داخلی این كشور صورت گیرد.


به گزارش آتی جو به نقل از دیلی میل، روسیه تصمیم دارد اینترنت ملی خویش را آزمایش كند.
طبق اطلاعیه ای رسمی، آزمایش شبكه وب داخلی روسیه از آخر هفته جاری یعنی یكم نوامبر (۱۰ آبان) شروع می شود. آزمایش های مذكور حداقل سالانه یك مرتبه انجام می شود. اما احتمال دارد تعداد آزمایش های بیشتری صورت گیرد. این آخرین اقدام روسیه در جهت ایجاد اینترنت مستقل در كشور خود است.
به نوشته وب سایت D-Russia، روز دوشنبه گذشته دولت روسیه پیش شرط های مربوط به اجرای آزمایش هایی جهت تضمین ایجاد سرویس اینترنت و شبكه های مخابراتی ایمن، پایدار و عمومی در روسیه را تصویب كرد. این آزمایش ها در سطح فدرال و منطقه ای در روسیه انجام خواهند شد.
این بیانیه نشان داده است آزمایش های مذكور در حقیقت برای ایجاد قوانین حقوقی اینترنت داخلی است كه طی آن ترافیك اینترنت روسیه كنترل می شود و دولت می تواند دسترسی به وب سایت های مغایر قانون را كنترل كند.
به گفته مقامات روسیه اینترنت داخلی از سیستم های مهم این كشور در مقابل حملات سایبری محافظت می كند. دولت روسیه اعتقاد دارد اتكا به سرویس های فناوری اطلاعات غربی یك شكاف امنیتی استراتژیك است كه امكان دارد كشورهای دیگر از آن سوءاستفاده كنند.
البته این اولین بار نیست كه روسیه ظرفیت اینترنت داخلی را آزمایش می كند. در ماه های فوریه و آوریل ۲۰۱۹ میلادی هم اعلام گردید دولت تصمیم دارد چنین آزمایش هایی انجام دهد.

1398/08/04
14:06:54
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: امنیت , اینترنت , حقوق , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو