كشف سریع رگ برآمدگی مغز با هوش مصنوعی

كشف سریع رگ برآمدگی مغز با هوش مصنوعی

به گزارش آتی جو یك شركت ژاپنی ابزار هوش مصنوعی جدیدی ابداع كرده كه قادر به شناسایی سریع موارد رگ برآمدگی در مغز انسان است.به گزارش آتی جو به نقل از فست كمپانی، با استفاده از این ابزار هوش مصنوعی، پیش از آنكه بیمار مذكور شرایط حادی پیدا كند می توان آنرا درمان كرد.
بیماری آنوریسم یا رگ برآمدگی عبارت است از بزرگ شدن یا بیرون زدگی دیواره یك سرخرگ در اثر ضعف دیواره آن كه معمولا به دلیل فشار خون بالا به وجود می آید. وقوع این مشكل در سرخرگ های تغذیه كننده مغز سبب ضعف، فلج یا كرختی، درد پشت چشم، تغییر بینایی یا نابینایی نسبی و مساوی نبودن اندازه مردمك ها می شود. در شرایط حاد این مشكل به پارگی رگ ها، سكته مغزی و مرگ می انجامد.
تا به حال هیچ روش قطعی برای شناسایی زودهنگام این بیماری مهلك وجود نداشته است، اما ابزار هوش مصنوعی شركت ژاپنی ال پیكسل كه ای آی آر ال نام دارد، شرایط را در این زمینه تغییر داده است. ابزار مذكور با دریافت تصاویر ام آر آی مغز، تحلیل آنرا آغاز می كند و نتیجه قطعی را ظرف مدت حداكثر ده روز عرضه می كند.
برای تغذیه اولیه ابزار مورد اشاره از بیشتر از هزار تصویر مربوط به بیماری برآمدگی استفاده شده است. دقت این ابزار هوش مصنوعی كه چهار دانشگاه ژاپنی در تولید و طراحی آن مشاركت داشته اند ۹۳ درصد است.

1398/08/11
21:00:56
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آتی جو