شناسایی دقیق خواب آلودگی با هوش مصنوعی

شناسایی دقیق خواب آلودگی با هوش مصنوعی

به گزارش آتی جو تعدادی از پژوهشگران دانشگاه ووهان موفق به ابداع یك الگوریتم هوش مصنوعی به منظور شناسایی دقیق موقعیت و حالت چشم انسان با هدف كشف خواب آلودگی شده اند.به گزارش آتی جو به نقل از تك اكسپلور، فناوری مورد اشاره با بررسی دقیق چشم انسان خواب آلوده بودن یا نبودن فرد را تشخیص می دهد تا از وقوع برخی مشكلات و خطرات جلوگیری شود.
به عنوان مثال این فناوری به افراد خواب آلوده در حال رانندگی اخطار می دهد یا مانع از تداوم كار اشخاصی می شود كه از دستگاه های حساسی استفاده می نمایند.
خواب آلودگی معمولا فرآیند تصمیم گیری افراد را به میزان زیادی مختل می كند و از توجه و قدرت حافظه اشخاص می كاهد. از همین رو پی بردن سریع به خواب آلودگی می تواند از وقوع خیلی از سوانح و تصادف های رانندگی و حوادث شغلی جلوگیری كند.
یكی از قطعی ترین روش ها برای پی بردن به میزان خواب آلودگی افراد بررسی شرایط چشم و نحوه نگاه كردن افراد است. تاكنون برای این كار روش های كامپیوتری مختلفی ابداع شده، اما در روش جدید، بررسی آنی حالت چشم با شناسایی سریع موقعیت آن بدون احتیاج به دخالت اپراتور انسانی امكان دارد.
نكته مهم دیگر دقت بالای الگوریتم هوشمند ابداع شده است. به قول محققان چینی، خطای این روش در زمینه شناسایی خواب آلودگی چشم چپ تنها ۰.۶۶ درصد و در زمینه شناسایی خواب آلودگی چشم راست تنها ۰.۷۱ درصد است.

1398/08/12
23:17:06
5.0 / 5
5079
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آتی جو