اقدامات تحقق دولت الكترونیك در مجلس بررسی می شود

اقدامات تحقق دولت الكترونیك در مجلس بررسی می شود

آتی جو: كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اقدامات انجام شده برای تحقق دولت الكترونیك در كشور را مورد بررسی قرار می دهد.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، تحقق دولت الكترونیك در كشور مطابق با تكالیف مواد ۶۷ و ۶۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به وزارت ارتباطات تكلیف شده است.
كمیسیون و صنایع معادن مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه در جلسه بعدازظهر خود، سوژه تحقق این مواد از قانون برنامه ششم توسعه را در دستور كار قرار داده است.
براین اساس مقرر شده است كه گزارشی درباب اقدامات صورت گرفته جهت تحقق دولت الكترونیك بر طبق تكالیف مواد ۶۷ و ۶۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه از طرف وزارت ارتباطات به این كمیسیون ارائه و در مورد آن با حضور متولیان دولت الكترونیك، بحث و بررسی شود.
آخرین رتبه بندی كشورها (مربوط به انتها سال ۲۰۱۸) از نظر فاكتورهای EGDI كه بیان كننده وضعیت پیاده سازی دولت الكترونیك در جهان محسوب می شود، نشان میدهد كه ایران در بین ۱۰۶ كشور جهان رتبه ۸۶ را دارد.
مطابق برنامه ششم توسعه، ایران باید از شروع این برنامه تا اختتام آن (ظرف ۵ سال تا ۱۴۰۰ ) حداقل ۳۰ رتبه در جایگاه دولت الكترونیك ارتقا پیدا كند.


منبع:

1398/08/16
19:00:13
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آتی جو