خرید خودرو های برقی تا یك دهه آینده مقرون به صرفه نخواهد بود

خرید خودرو های برقی تا یك دهه آینده مقرون به صرفه نخواهد بود

به گزارش آتی جو بررسی های دانشگاه ام آی تی نشان داده است خرید خودرو های برقی تا یك دهه آینده بر خلاف آنچه تبلیغ می شود، مقرون به صرفه نخواهد بود.به گزارش آتی جو به نقل از دیجیتال ترندز، بر طبق این بررسی ادعاهای مطرح شده در مورد كاهش قیمت تمام شده خودرو های برقی ظرف پنج سال آینده و برابر شدن قیمت آنها با قیمت خودرو های باكیفیت بنزین سوز اشتباه است.
محاسبات دانشگاه ام آی تی نشان داده است قیمت هیچ یك از انواع خودرو های برقی، شامل برقی – بنزینی، برقی و خودرو های مجهز به پیل های هیدروژنی به اندازه ای كاهش نمی یابد كه رقابت آنها با خودرو های عادی بنزین سوز را منطقی كند و علت این مسئله عدم كاهش مناسب قیمت باتری های مورد استفاده در خودرو های برقی است.
از همین رو قیمت یك خودروی برقی با باتری متوسط كه با یك مرتبه شارژ بتواند حداقل ۳۰۰ كیلومتر را بپیماید تا دهه آینده میلادی قطعا بیشتر از ۵۰۰۰ دلار خواهد ماند و در این شرایط مردم ترجیح می دهند خودرو های بنزین سوزی را خریداری كنند كه با یك مرتبه بنزین زدن می توان با آنها با راحتی بیشتر از ۵۰۰ كیلومتر را طی كرد.
بررسی ها حاكیست یك سوم هزینه تولید خودرو های برقی مربوط به طراحی و نصب باتری های لیتیومی آنهاست كه تا سال ۲۰۳۰ چشم انداز كاهش مناسب این هزینه به چشم نمی خورد. تولید هر كیلووات ساعت برق ازطریق یك باتری ۶۰ كیلوواتی هم اكنون بین ۱۷۵ تا ۳۰۰ دلار هزینه دارد و تا وقتی این رقم به حدود ۱۰۰ دلار كاهش نیابد، خرید خودروی برقی برای مردم مقرون به صرفه نخواهد شد.

1398/09/03
19:08:59
5.0 / 5
4243
تگهای خبر: آینده , تولید , خودرو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آتی جو