توسط یك شركت دانش بنیان؛

۲ كیت پزشكی ایرانی بزودی وارد بازار می شود

۲ كیت پزشكی ایرانی بزودی وارد بازار می شود

آتی جو: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید كیتهایی شدند كه پس از ستاندن مجوزها بزودی روانه بازار می شود.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تست الایزا (ELISA test) روشی عمومی در بیوشیمی غربالگری است. تست الیزا بعنوان یك آزمایش استاندارد برای كشف ویروس در خون كاربرد دارد و استانداردی جهانی جهت استفاده در بیمارستان ها٬ بانك خون و سازمان های انتقال خون است.
كیت های سنجش الایزا (ELISA) به شكل گسترده و با ارزبری بالا همچنان وارد كشور می شود. با این وجود یك شركت دانش بنیان ایرانی توانسته با بكارگیری توان پژوهشگران كشور و با استفاده از فناوری روز دنیا به دانش تولید این كیت ها برسد و تا حدودی از میزان وابستگی خارجی به این محصول پركاربرد بكاهد.
علیرضا روزبهانی مدیرعامل این شركت اظهار داشت: پژوهشگران این شركت تا به امروز توانسته اند حدود ۱۶ محصول مختلف را تولید و روانه بازار كنند؛ همین طور ۲ محصول جدید را تولید و الان در انتظار كسب مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت برای تولید انبوه و عرضه به بازار است.
روزبهانی درباره یكی از محصولات تولیدی این شركت اظهار داشت: با عنایت به این كه كمبود ویتامین D در افراد جامعه ایران به تعداد زیادی وجود دارد این شركت با تشخیص این نیاز تلاش خودرا به كار گرفت و توانست به تولید كیت سنجش ویتامین D برسد و بخش زیادی از نیاز جامعه پزشكی را برطرف سازد.
وی افزود: پیش تر این كیت ها از خارج تهیه و به كشور وارد می شد و درپی آن مبالغ زیادی ارز از كشور خارج می شد كه خوشبختانه با تولید این محصولات توسط این شركت و چند شركت داخلی دیگر كشور از واردات گسترده آن بی نیاز شده است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان، درباره ۲ محصول جدید شركت كه بتازگی تولید شده است اظهار داشت: كیت سنجش ویتامین B ۱۲ و كیت سنجش آنتی ژن AMH، ۲محصول جدید این شركت تا قبل از اختتام سال به تولید انبوه و روانه بازار خواهد شد.
وی همین طور اظهار داشت: این شركت توانسته برخی محصولات خودرا به كشور جمهوری آذربایجان صادر كند.
روزبهانی درباره رقبای خارجی كه در زمینه تولید این محصولات فعالیت دارند اظهار داشت: در زمینه تولید كیت الایزا (ELISA) در منطقه رقیب جدی وجود ندارد و بیشتر تولیدكنندگان مطرح دنیا از كشورهایی اروپایی و آمریكا هستند.
وی درباره كیفیت كیت های ساخته شده توسط این شركت اظهار داشت: محصولات تولیدی شركت با نمونه مشابه خارجی برابری می كند و در بعضی موارد حتی از آنها نیز بهتر است.
روزبهانی از میزان اشتغال زایی كه در این شركت به وجود آمده اظهار داشت: در این مجموعه برای۴۰ دانش آموخته دانشگاهی در رشته های علوم آزمایشگاهی، ویروس شناسی، ایمنی شناسی و رشته های مرتبط اشتغالزایی به وجود آمده است.


منبع:

1398/09/08
10:29:10
5.0 / 5
4406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آتی جو