تولید آیرودینامیك ترین خودروی دنیا

تولید آیرودینامیك ترین خودروی دنیا

آتی جو: یك طراح خودرو به نام گوردون موری از طراحی خودرویی به نام تی 50 آگاهی داده كه عنوان آیرودینامیك ترین اتومبیل جهان را به خود مختص كرده است.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، این خودرو به سبب شیوه طراحی، خاصیت های خاص موتور و غیره می تواند در مقابل وزش باد مقاومت كرده و از كاهش سرعت خود جلوگیری كند و هم با چسبیدن به جاده شتاب خود راحفظ كند.
خودروی مورد اشاره برای افزایش سرعت و شتاب به یك فن ۴۰۰ میلیمتری مكنده هوا در جلو مجهز شده كه قدرت پیشرانه بیشتری به آن می بخشد. از این جریان هوا برای خنك كردن موتور خودرو هم استفاده می شود.

از جمله دیگر امكانات آئرودینامیكی خاص این خودرو می توان به دو ماهی واره در عقب آن به شكل بال هواپیما برای هدایت بهتر جریان باد اشاره نمود كه به شش شیوه مختلف قابل برنامه ریزی است. با قرار دادن این ماهی واره ها در حالت خودكار تمامی تصمیمات آئرودینامیك بدون نیاز به دخالت راننده گرفته می شود.
به منظور بهبود شیوه ترمز می توان این ماهی واره ها را به شكلی تنظیم كرد كه خودرو در زمان حركت با سرعت ۲۴۰ كیلومتر در ساعت با طی مسافتی حداكثر ده متری متوقف شود.
موتور این خودرو از نوع ۶.۵ لیتری و Cosworth V۱۲ بوده و با سرعت ۱۲۱۰۰ دور در دقیقه كار می كند. یك موتور كوچك ۴۸ ولتی تقویت كننده هم برای این خودرو در نظر گرفته شده است. خودروی مذكور هم بطور خودكار و هم به صورت دستی و شش دنده قادر به حركت است.
وزن این خودرو ۹۸۰ كیلوگرم بوده و مقرر است نمونه اولیه آن بطور رسمی در می سال ۲۰۲۰ ارائه شود. قیمت این خودرو در حدود ۲۶۳۰۰۰۰ دلار خواهد بود.


منبع:

1398/09/21
20:20:52
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: تولید , خودرو , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آتی جو