یك سوم آمریكایی ها به تعطیلات مجازی می روند

یك سوم آمریكایی ها به تعطیلات مجازی می روند

آتی جو: پیشرفت فناوری های ارتباطی سبب شده تا یك سوم آمریكایی ها ترجیح دهند رنج سفر را به جان نخرند و در تعطیلات كریسمس به صورت مجازی به دوستان و اقوامشان سر بزنند.به گزارش آتی جو به نقل از زددی نت، بررسی مؤسسه گیرهانگری نشان میدهد حدود یك سوم مردم آمریكا در هفته های آینده از محل زندگی خود تكان نخواهند خورد و با استفاده از فناوری های پیشرفته ارتباطی با اعضای خانواده و نزدیكان خود در دیگر نقاط آمریكا در تماس خواهند بود.
اگر تا قبل از این اپلیكیشن هایی مانند اسكایپ، فیس تایم، وی چت ارتباطات ازراه دور را تسهیل كرده بود، حالا از راه رسیدن هدست های واقعیت مجازی می تواند به این ارتباطات صوتی، جنبه ای بصری و ملموس ببخشد و آنها را جذاب تر از گذشته كند.
تحقیق مذكور كه بوسیله گفتگو با بیشتر از ۳۰۰۰ آمریكایی صورت گرفته، نشان میدهد حدود ۳۷ درصد از امریكایی ها در كریسمس امسال تعطیلات خودرا به صورت مجازی سپری می كنند. دوری راه، گرانی بلیط، شلوغی جاده ها و فرودگاه ها و گرفتاری های شغلی و خانوادگی همچون عوامل این تصمیم گیری بوده است.
از سوی دیگر باید توجه داشت متوسط مدت زمان صرف شده توسط افرادی كه تصمیم دارند به صورت زمینی به دیدار اعضای خانواده و اقوام در نقاط دیگر امریكا بروند، حدود سه ساعت است. به بیان دیگر افرادی كه با محل زندگی اقوام و اعضای خانواده خود فاصله زیادتری دارند بیشتر به دیدار آنها به صورت مجازی تمایل نشان می دهند.
در مجموع ۲۷ درصد پاسخ دهندگان دوری راه را عامل دیدار مجازی با اعضای خانواده و اقوام دانسته اند، ۱۹ درصد به هزینه بالای سفر و ۱۸ درصد به تمایل به استراحت شخصی و خلوت كردن با خود اشاره كرده اند. ۱۲ درصد هم گفته اند حتی در تعطیلات كریسمس نمی توانند شغلشان را ترك كنند.
۸۳ درصد افراد شركت كننده در این تحقیق هم گفته اند اگر در روزهای كریسمس به شدت احساس تنهایی كنند، در نهایت از همسایه خود می خواهند تا به خانه شان بیایند.


منبع:

1398/10/01
11:51:30
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: آمریكا , آینده , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آتی جو