دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو

دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو

به گزارش آتی جو دومین المپیاد بین المللی فناوری نانو ۱۰ تا ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۱ در دانشگاه سلطان قابوس كشور عمان برگزار می شود.



به گزارش آتی جو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، بعد از نخستین المپیاد بین المللی نانو (INO) كه از ۱۰ تا ۱۶ آوریل ۲۰۱۸ در تهران با حضور دانشجویان دانشگاه های روسیه، اتحادیه اروپا، كره جنوبی، تایوان، ایران و مالزی برگزار شد، دومین المپیاد بین المللی نانو ۱۰ تا ۱۴ ژانویه سال ۲۰۲۱ در دانشگاه سلطان قابوس كشور عمان برگزار می شود.
INO یك رقابت بین المللی در میان دانشجویان علاقمند به حوزه فناوری نانو بوده كه با هدف پرورش مهارت حل مشاركتی چالش های علمی و فناوری برگزار می گردد.
همچنین اهداف دیگری برای سازمان دهی INO وجود دارد كه از آن جمله می توان به ترغیب دانش آموزان به منظور افزایش دانش خود در زمینه فناوری نانو و كسب مهارت برای حل چالش های صنعتی، بهبود دانش و مهارت های شركت كنندگان در فرآیندهای نوآوری و تجاری سازی، تقویت روحیه كار تیمی در میان شركت كنندگان، شناسایی و پشتیبانی از دانشجویان با استعداد در زمینه فناوری نانو در سراسر جهان و فراهم كردن زیرساخت های مناسب به منظور گسترش همكاریهای علمی و فناوری بین محققان جوان اشاره نمود.
نخستین المپیاد جهانی فناوری نانو با میزبانی جمهوری اسلامی ایران از ۲۱ تا ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ در پارك فناوری پردیس با حضور نمایندگانی از ۸ كشور آسیایی و اروپایی برگزار گردید. سه تیم از اتحادیه اروپا و شش تیم از آسیا در این رقابت حضور داشتند. كشورهای تایوان، مالزی، روسیه و كره جنوبی، هر كدام یك تیم، اتحادیه اروپا سه تیم و جمهوری اسلامی ایران دو تیم در این رقابت داشتند.

1398/10/21
19:56:35
5.0 / 5
4059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آتی جو