نواری كه به جای دستكش دست سربازان را گرم می كند

نواری كه به جای دستكش دست سربازان را گرم می كند

به گزارش آتی جو محققان نواری ابداع نموده اند كه روی دست سربازان بسته می شود و در هوای سرد دستان او را گرم نگه می دارد تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد.


به گزارش آتی جو به نقل از دیلی میل، تعدادی از پژوهشگران كه با ارتش آمریكا همكاری می كنند فناوری جدیدی ابداع نموده اند تا در محیط های سرد، دست های سربازان را بدون استفاده از دستكش گرم نگه دارند. این دستگاه جدید در حقیقت یك نوار گرمابخش است كه دور ساعد فرد پیچیده و با یك باتری كوچك فعال می شود. جان كاستلانی یكی از محققان در مركز تحقیقات ارتش آمریكا در بوستون این فناوری را ابداع كرده است. نوار مذكور گرما را به بخش بالایی ساعد منتشر می كند و در نتیجه از انقباض رگ های خونی در مجاورت هوای سرد جلوگیری می شود.
تاثیرگذاری این نوار به اندازه ای است كه به رگ های خونی موجود در دست می رسد و گردش خون در كف دست را كنترل می كند تا از حركات این عضو بدن پشتیبانی شود. كاستلانی در اینباره می گوید: فردی كه راحت است می تواند وظیفه خویش را به درستی انجام دهد، راحتی اهمیت زیاد دارد. در هوای سرد رگ های خونی منقبض می شوند تا دمای بدن را حفظ كنند. پوشیدن دستكش این تأثیر انقباظی را از بین می برد اما وجود یك لایه اضافی روی انگشتان دست، اختلالی در حركات دست به وجود می آورد. كاستلانی و همكارانش برای آزمایش این نوار عملكرد افرادی در یك اتاق سرد (با دمای حدود ۳۳ درجه فارنهایت) را بررسی كردند. از این افراد خواسته شد تا گل میخ هایی را در یك تخته ای مخصوص قرار دهند. محققان متوجه شدند گروهی از افراد كه این نوار روی ساعد آنها بسته شده بود در مقایسه با افرادی كه بدون دستكش بودند، ۵۰ درصد عملكرد بهتری داشتند. همینطور قدرت انگشتان افرادی كه از این نوار استفاده كردند ۹۰ درصد بیشتر از بقیه بود. محققان هم اكنون مشغول توسعه نسخه ای از این نوار هستند كه می تواند تا ۴ ساعت گرمای مداوم تولید نماید. پیشبینی می شود ۲ تا ۳ سال دیگر این فناوری برای سربازان قابل استفاده باشد.

1398/10/24
19:11:04
5.0 / 5
4240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آتی جو