مسابقه چاپ بافت های انسانی

مسابقه چاپ بافت های انسانی

آتی جو: مسابقه چاپ بافت های انسانی با رویكرد توسعه محصول تجاری انجام می شود.به گزارش آتی جو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، مركز راهبردی فناوری های همگرا بعد از اجرای رویداد توسعه بافت و چالش جوهرهای زیستی، مبادرت به برگزاری مسابقه چاپ بافت های انسانی با رویكرد توسعه محصول تجاری كرده است.
طراحی و توسعه بافت های مناسب بمنظور جایگزینی بافت های لطمه دیده همچون موضوعات نوظهور و جذاب در حوزه مهندسی بافت است كه توجه متخصصان این امر را به خود جلب كرده است. نیاز بالای جامعه پزشكی به بافت و ارگان و همین طور تعداد بسیار پایین افراد اهداكننده عضو در مقایسه با میزان تقاضا همچون دلیلهای اهمیت این حوزه تحقیقاتی است. یكی از جدیدترین روش ها در این عرصه، استفاده از چاپگرهای زیستی بمنظور چاپ بافت انسانی است.
مسابقه چاپ بافت های زیستی یكی از بسترهای رقابتی موجود برای علاقه مندان است تا با تشكیل گروه های تحقیقاتی خود نسبت به تجاری سازی محصولات خود در این عرصه اقدام نمایند. تیم هایی كه موفق به اجرای آزمون های in vitro و in vivo و ستاندن نتایج موفق آمیز شوند، در كنار دریافت حمایت های مادی و معنوی مركز راهبردی فناوری های همگرا به سرمایه گذاران بالقوه معرفی خواهند شد و مسیر توسعه محصول خودرا با جذب سرمایه مطلوب ادامه خواهند داد.
گروه های شركت كننده ای كه در مسابقه ثبت نام كرده اند پس از پذیرش باید نمونه اولیه خودرا تحویل دهند. این نمونه در حضور ناظر مسابقه در محل شركت كننده توسط گروه پیشنهاددهنده چاپ شده و تحویل ناظر می شود. هزینه تهیه جوهر و چاپ نمونه اولیه بر عهده گروه شركت كننده است.
بعد چاپ نمونه اولیه و در صورت قابل قبول بودن توانمندی چاپ گروه شركت كننده و نتایج آزمون هایی كه بر نمونه اولیه انجام می شود، گروه وارد مرحله انجام آزمون های in vtiro می شود.
گروه هایی كه وارد مرحله in vitro می شود، گرنت تهیه جوهر در اختیار آنها قرار داده می شود. انجام چاپ نمونه های مرحله in vitro بر عهده شركت كننده است و ناظر در محل شركت كننده نمونه مورد نظر را پس از چاپ توسط گروه شركت كننده تحویل می گیرد و نمونه ها را برای انجام آزمون های in vitro ارسال می كند. هزینه انجام آزمون های in vitro بر عهده برگزاركننده مسابقه است. شایان ذكر است آزمون ها در آزمایشگاه های همكار وزارت بهداشت انجام می شود.
بعد از پذیرفته شدن گروه ها برای ورود به مرحله آزمون ها in vivo، به گروه گرنت تهیه جوهر تخصیص داده می شود. در این مرحله نیز ناظر در محل شركت كننده نمونه مورد نظر را پس از چاپ توسط گروه شركت كننده تحویل می گیرد و نمونه ها را برای انجام آزمون های in vivo ارسال می كند. در این مرحله نیز آزمون ها توسط آزمایشگاه همكار وزارت بهداشت انجام می شود.
علاقمندان تنها تا اختتام ۳۰ دی ماه ۱۳۹۸ فرصت دارند تا نسبت به تكمیل فرم ثبت نام و شركت در این مسابقه اقدام نمایند.


منبع:

1398/10/29
23:55:12
5.0 / 5
4457
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , چاپ , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آتی جو