دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر كاخ سفید

دسیسه چینی دولت برزیل برای افشاگر جاسوسی های سایبر كاخ سفید

آتی جو: پلیس برزیل، گلن گرینوالد افشاگر اسناد جاسوسی های سایبری دولت آمریكا را به نقض قوانین امنیت سایبری این كشور متهم كرده است.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، گرینوالد روزنامه نگاری آمریكایی است كه به ادوارد اسنودن پیمانكار سابق سازمان سیا كه این اسناد را در اختیار داشت، كمك كرد تا آنها را در نشریات چاپ كند. وی پس از این اقدام برای حفظ امنیت و جان خود به برزیل مهاجرت كرد. اما با روی كار آمدن یك دولت راستگرا و حامی ترامپ در برزیل شرایط برای وی در این كشور سخت شد.
بر اساس دادخواست ۹۵ صفحه ای كه ضد گرینوالد در برزیل تنظیم شده، وی قسمتی از یك سازمان جنایتكار است كه در سال ۲۰۱۹ گوشیهای چندین مقام دولتی و قضائی را در برزیل هك كرده اند.
اتهامات مورد اشاره بعد از آن به گرینوالد وارد شد كه وب سایت اینترسپت متعلق به این روزنامه نگار گزارش های مختلفی را منتشر نمود و در آنها رفتار غیراخلاقی و غیرقانونی بعضی از عالی ترین مقامات دولتی برزیل و همچون وزیر دادگستری این كشور سرجیو مورو افشا شد.
اطلاعات موجود در این گزارش كه شامل پیام های تلفنی خصوصی رد و بدل شده این افراد بود، مقامات قضائی را به این نتیجه رسانده كه گلن گرینوالد نقش مستقیمی در جهت هك كردن گوشیهای مسئولان مذكور داشته است. در جولای گذشته چهار نفر در برزیل به بهتان مشاركت در این حمله هكری دستگیر شدند.
گرینوالد این بهتان زنی ها را تلاشی برای حمله به آزادی بیان در برزیل و انتقام گیری از افشاگری های خود ضد مقامات فاسد برزیلی دانسته است.


منبع:

1398/11/02
14:48:12
5.0 / 5
4660
تگهای خبر: آمریكا , امنیت , چاپ , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آتی جو