كمیته های متناظر حمل و نقل تاسیس می شود

كمیته های متناظر حمل و نقل تاسیس می شود

به گزارش آتی جو فراخوان تشكیل كمیته های فنی متناظر با عنوان سیستم های حمل و نقل هوشمند و سیستم های مدیریت ایمنی ترافیك راه ها اعلام گردید.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با عنایت به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان بین المللی استانداردسازی (ISO) و همینطور وجود كمیته های تخصصی در این سازمان، لازم است كه تمامی كشورهای عضو، كمیته های متناظری را جهت اعمال نظر بر روی مصوبات كمیته های تخصصی ISO و یا تغییر آنها ایجاد كنند.
بر همین اساس، ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل و پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همكاری سازمان استاندارد، برای این مورد فراخوان اعلام نمودند.
كمیته فنی متناظر (ISIRI/ TC ۲۰۴) با عنوان «سیستم های حمل و نقل هوشمند» و همینطور كمیته فنی متناظر( ISIRI/ TC ۲۴۱) با عنوان «سیستم های مدیریت ایمنی ترافیك راه ها» دو كمیته ای هستند كه این ستاد از فعالان و متخصصان، برای عضویت در آنها دعوت به عمل آورده است.
استاندارد سازی سیستم های اطلاعاتی، ارتباطی و كنترل در زمینه حمل و نقل سطحی شهری و روستایی همچون جنبه های بین مدلی و چند حالته آن، اطلاعات مسافر، مدیریت ترافیك، حمل و نقل عمومی، حمل و نقل تجاری، خدمات اضطراری و خدمات تجاری در سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) از دامنه های كاری این كمیته خواهد بود.

1398/11/06
22:13:17
5.0 / 5
4231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آتی جو