رویداد نیازهای فناورانه صنایع تخمیری

رویداد نیازهای فناورانه صنایع تخمیری

به گزارش آتی جو ستاد توسعه زیست فناوری رویداد نیازهای فناورانه صنایع تخمیری را در صندوق نوآوری و شكوفایی با هدف رفع نیازهای این حوزه برگزار می نماید.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت اتانول و خمیرمایه یكی از صنایع مادر در حوزه زیست فناوری است. صنعتی كه در ایران جایگاه واقعی خویش را پیدا نكرده و با وجود ظرفیت های خوبی كه دارد هنوز یكی از حلقه های مفقوده این عرصه كاربردی است.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای شناسایی ظرفیت های موجود این صنعت در كشور مبادرت به برگزاری رویداد تخصصی نیازهای فناورانه صنایع تخمیری كرده است.
واحدهای صنعتی تولید اتانول و خمیرمایه، بعنوان صنایع مادر بیوتكنولوژی، ورود كشور به عرصه‌ی تولید انبوهی از محصولات مفید را تضمین می كنند. صنایع تولید اتانول زیستی نیاز استراتژیك كشور و درگاه ورود به عرصه‌ی بیوتكنولوژی صنعتی است.
هم حالا، در این صنعت، فرآیندهای تخمیر محصولات كشاورزی (به ویژه ملاس نیشكر) به صورت ناقص طی می شود و حجم انبوهی از مواد نیمه فرایند شده، با عنوان پسماند و پساب بوجود می آورد و مجموعه ای از مشكلات محیط زیستی و اقتصادی را بر جای می گذارد. از میان برداشتن موانع اقتصادی و محیط زیستی بر سر راه توسعه صنایع تخمیری و تولید اتانول و خمیر مایه بسیار اهمیت دارد.
بر همین مبنا ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رویداد «نیازهای فناورانه صنایع تخمیری» را ۲۱ اسفندماه سال جاری به میزبانی صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار می نماید.
همه پژوهشگران، فناوران و صاحبان شركت های دانش بنیان می توانند در این طرح مشاركت كنند و طرح های خویش را تا ۱۱ اسفندماه سال جاری به كارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال نمایند.

1398/11/27
15:07:09
5.0 / 5
3931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آتی جو