در گزارش آتی جو اعلام شد:

تامین مواد ضدعفونی كننده در مقیاس بالا توسط یك شركت دانش بنیان

تامین مواد ضدعفونی كننده در مقیاس بالا توسط یك شركت دانش بنیان

آتی جو: یك شركت دانش بنیان یكی از تامین كننده های مواد ضد عفونی كننده شده كه در مقیاس بالا می تواند نیاز های سازمان ها، وزارتخانه ها، اماكن عمومی مانند مترو و شركتهای اتوبوسرانی را برطرف كند.دكتر سعید سامانی دكتری مهندسی محیط زیست و مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده در پارك علم و فناوری شیخ بهایی؛ شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما شركتی هستیم كه در حوزه بهداشت آب فعالیت می نماییم و توانسته ایم محلولی را به تولید برسانیم كه در تصفیه خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
سامانی با اشاره به اینكه طی سابقه این شركت از محلولی كه بر پایه روش الكترولیز نمك طعام تولید كردیم در صدها تصفیه خانه استفاده شده است، بیان كرد: این روش با استفاده از الكترولیز نمك طعام بوده است.
وی در پاسخ به اینكه آیا باتوجه به شرایط كنونی؛ شیوع ویروس كرونا و نیاز به مواد و محلول های ضد عفونی كننده امكان تامین نیاز كشور را دارید اظهار داشت: محلولی كه تولید می نماییم محلول ضد عفونی كننده بوده كه پایه آن ضد عفونی كننده نمك برای تصفیه است؛ از این مواد برای ضد عفونی شرایط كاری و سطوح بدن استفاده می شود.
مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده در پارك علم و فناوری شیخ بهایی؛ شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان با اشاره به اینكه ظرفیت تولید هر خط تولید ما در این شركت برابر با ۴۰۰هزار لیتر محلول ضد عفونی كننده است، اضافه كرد: ما اعلام آمادگی كردیم كه می توانیم در این شرایط محلول ضد عفونی كننده مورد نیاز سازمان ها را تامین نماییم.
وی افزود: در این راستا، جلساتی با وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و سازمان پدافند غیر عامل داشتیم كه این محلول را در دسترس عموم مردم و سازمانها قرار دهیم.
به گفته سامانی، این توان تولید در شركت وجود دارد و الان در حال آماده سازی شرایط برای تولید و در اختیار قرار دادن محلول ها به سازمان ها هستیم.
مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده اشاره كرد: فضای عمومی مصارف بالایی دارند و بنا بر این باید به صورت عمده تهیه شوند كه این هزینه بر است؛ بنا بر این از جانب وزارت بهداشت معرفی شدیم كه این نیاز را برطرف نماییم و در حال تامین آن هستیم.
وی اضافه كرد: در واقع حالا یكی از تامین كننده های مواد ضد عفونی كننده ما هستیم.
سامانی با اشاره به اینكه ظرفیت تولید وجود دارد ولی محصولاتی برای بسته بندی در بازار وجود ندارد، اظهار داشت: هم اكنون در حال رایزنی هستیم كه این بسته بندی ها را از بازار داخل خریداری نماییم و در نهایت محصولات ضد عفونی كننده را به دست مردم برسانیم.
به گفته مدیر عامل این شركت دانش بنیان در واقع حالا مسئله بسته بندی محلول به صورت عمده وجود دارد و ظروف های بسته بندی در بازار كم شده و در صدد هستیم شرایط را ایجاد نماییم كه این مشكل حل شود.
تامین مواد ضد عفونی كننده در مقیاس بالا
وی با اشاره به اینكه قبل از اینها این محلول ها در مقیاس صنعتی در این شركت به تولید می رسیده اظهار داشت: بدین جهت توانایی تولید در مقیاس بالا را نیز داریم.
استفاده از این محلول های ضد عفونی در وسایل حمل و نقل عمومی
سامانی با اشاره به استفاده از این محلول ضدعفونی كننده طی یك هفته اخیر اظهار داشت: این محلولی كه به تولید رسانده ایم در وسایل حمل و نقل عمومی، اتوبوس ها، متروها، ایستگاههای مترو و اتوبوس، فرودگاهها استفاده شده است.
وی اضافه كرد: چند روز گذشته ۱۵ هزار لیتر را به قم جهت استفاده از حمل و نقل عمومی اهدا كردیم. همین طور برای ضد عفونی كردن فرودگاه مهرآباد نیز از این محصول استفاده شده است.
مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده محلول ضد عفونی كننده در پارك علم و فناوری شیخ بهایی شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان افزود: با شهرداری تهران و اصفهان هماهنگی های لازم در امتداد استفاده از این محصول برای ضدعفونی كردن شده است.
وی عنوان كرد: همین طور توانستیم فرودگاه مهرآباد و مجموعه های عمومی را خوب پوشش دهیم. برای این فرودگاه ۱۰ هزار لیتر محلول غلیظ را تامین كردیم.
وی اظهار داشت: سازمان ثبت احوال، پلیس راهنمایی رانندگی، وزارت خانه ها همچون وزارت ورزش، وزارت كشور، هواپیمایی های مختلف این محصول را سفارش داده اند و ما در حال تامین آنها هستیم.
نیاز به واردات نیست
وی با اشاره به اینكه پایه این محلول ضد عفونی كننده نمك طعام است، افزود: این محلول بر پایه الكترولیز نمك طعام است كه نیاز به واردات ماده اولیه آن نداریم.
به گفته وی، برای تامین نیاز محلول ضد عفونی كننده نیاز به تجهیزاتی نداریم برای اینكه ما شركت دانش بنیان هستیم و تمام دستگاههای داخل خط تولید را خودمان طراحی نموده ایم.
سامانی با اشاره به اینكه این محصول تایید شده است، اشاره كرد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در كل حمایت خوبی كردند و از سه چهار روز گذشته در حال تامین هستیم كه بتوانیم محلول های ضد عفونی كننده را در اختیار سازمان ها و مردم قرار دهیم.
ماندگاری ویروس روی سطوح
وی اظهار داشت: این ویروس روی لباس ۱۲ ساعت و روی فلز ۴ ساعت باقی می ماند؛ بدین ترتیب میزان ضد عفونی سطوح با یكدیگر متفاوت می باشد.


منبع:

1398/12/09
14:40:31
5.0 / 5
3662
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آتی جو