معاونت علمی اعلام كرد:

محموله های پستی با موتورسیكلت های برقی ارسال می شود

محموله های پستی با موتورسیكلت های برقی ارسال می شود

آتی جو: معاونت علمی و فناوری در صدد است به واسطه شركتهای دانش بنیان موتورهای برقی را تولید و از آنها برای پست محموله هایی استفاده نماید.به گزارش آتی جو به نقل از معانت علمی و علمی و فناوری، دولت چند سالی است كه به دنبال برقی كردن موتور سیكلت ها در كلانشهرها است. وسایط نقلیه ای پركاربرد و دودزا كه نفس شهر را بند آورده اند.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با دغدغه كاهش آلودگی شهرها، پیش قدم تولید موتورسیكل های برقی برای اداره پست شد.
این تفاهم نامه چهار جانبه كه میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، شركت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و یكی از شركت های تولید كننده موتورسیكلت برقی منعقد شد.
بر اساس این تفاهم نامه مقرر شده است كه حدود ۳ هزار دستگاه موتورسیكلت برقی تولید و در اختیار پستچیان ادراه پست قرار گیرد. در فاز اول این اقدام، ۵۰ دستگاه از این موتورها تولید خواهد شد.
در فاز اول اجرای این طرح به صورت پایلوت ۵۰ دستگاه موتور سیكلت برقی توسط شركت تولید كننده طرف تفاهم نامه، تولید خواهد شد و چنانچه طرفین تفاهم نامه از قابلیت و كارائی موتورسیكلت های برقی تولید شده، زمان تحویل موتورسیكلت ها و شماره گذاری آنها رضایت داشتند، به شرط تامین تسهیلات لازم، قراردادی جداگانه برای تهیه مابقی ۲۹۵۰ موتور سیكلت منعقد خواهد شد.
بر اساس این تقاهم نامه سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری متعهد شد تا نسبت به تامین تسهیلات نوسازی با كارمزد ۴ درصد تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال برای هر موتورسیكلت، برای جایگزینی ۵۰ دستگاه موتورسیكلت برقی با مهلت بازپرداخت ۳۶ماهه اقدام نماید.
معرفی ۵۰ نفر از موزعین پست دارای شرایط لازم جهت اجرای مرحله پایلوت و معرفی ۲۹۵۰ نفر از موزعین پست دارای شرایط لازم جهت اجرای موضوع تفاهم نامه به شرط رضایت و تامین تسهیلات لازم از دیگر تعهدات این سازمان است.
همچنین ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است تا در زمینه فراهم كردن زمینه های لازم برای همكاری سایر بخش های معاونت و دیگر سازمان های دولتی مرتبط برای تسهیل در اجرای مناسب تفاهم نامه اقدام نماید.
همچنین این ستاد موظف است زمینه تامین منابع مالی و اعتباری در چارچوب تسهیلات برای توسعه خط تولید موتورسیكلت برقی در حد مقدورات بعد از اجرای موفقیت آمیز مرحله اول (۵۰ دستگاه موتور) را فراهم آورد.
برنامه ریزی برای به كارگیری تكنولوژی های جدید برای ارتقای خدمات، بهره وری و تسهیل در توسعه موتورسیكلت های برقی در كشور و تلاش در جهت رفع موانع توسعه موتور سیكلت های برقی متكی بر فناوری های پیشرفته از دیگر تعهدات این ستاد در تفاهم نامه چهارجانبه امروز است.
تولید ۵۰ دستگاه موتورسیكلت برقی با مشخصات فنی اعلام شده، تحویل ۵۰ دستگاه موتور سیكلت برقی به موزعین پست حداكثر تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۹۹، تولید و تحویل ۲۹۵۰ دستگاه موتورسیكلت برقی تولید شده به موزعین پست معرفی شده توسط شركت پست طی مدت معین و با مشخصات و شرایط قرارداد منعقده بعد از تایید مراحل تست پایلوت و گارانتی موتورسیكلت های تولید شده به مدت یك سال از زمان تحویل موتور سیكلت ها همچون تعهدات شركت تولید كننده موتور سیكلت است.


منبع:

1398/12/09
23:19:32
5.0 / 5
3586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آتی جو