وزارت مخابرات هند به كارمندان این كشور ابزار دوركاری داد

وزارت مخابرات هند به كارمندان این كشور ابزار دوركاری داد

آتی جو: باتوجه به شیوع ویروس كرونا و دوركاری الزامی هزاران كارمند دولت هند، وزارت مخابرات این كشور از طراحی نرم افزارها و ابزاری بمنظور تسهیل دوركاری آگاهی داد.به گزارش آتی جو به نقل از آسین ایج، این ابزار دوركاری در اختیار تمامی كارمندان بخش دولتی و حتی بخش خصوصی قرار می گیرد كه برمبنای دستور دولت باید تا تاریخ ۳۰ آوریل یعنی در حدود ۴۵ روز كارهای خودرا از منزل انجام دهند.
علاوه بر تامین نرم افزارها و برنامه های مختلف مورد نیاز كاركنان دولت بمنظور دوركاری، مقامات این كشور برخی قوانین سختگیرانه مرتبط را نیز تغییر داده اند. بعنوان مثال، دولت دیگر در مورد استفاده از نرم افزارهای وی پی ان كه برخی شركت ها از آنها جهت راه اندازی شبكه های ایمن ارتباطی مجازی بهره می گرفتند، سخت گیری نمی كند و مدیران شركت ها به تشخیص خود می توانند از هر نرم افزار وی پی ان كه برای پیشبرد امور خود مناسب تشخیص می دهند استفاده كنند. تا قبل از این شركت ها و نهادهای دولتی باید تنها از وی پی ان های مورد تأیید دولت استفاده می كردند. علت این مساله نگرانی های امنیتی عنوان شده بود.
اگر چه فناوری وی پی ان در اصل برای اتصال ایمن و ازراه دور كاركنان مؤسسات و شعب ادارات مختلف به منابع تحت شبكه آنها طراحی شده، اما برخی افراد در هند از آن برای مخفی كردن هویت خود و كارهای غیرقانونی استفاده می نمایند.
در عین حال وزارت مخابرات هند آگهی داده كه جلوی سواستفاده از شرایط جدید را می گیرد و اگر اثبات شود افراد از وی پی ان ها برای كارهای غیرقانونی بهره برده اند به ازای هر تخلف تا ۱۲ دلار جریمه برای آن در نظر گرفته می شود. شركت های متخلف نیز جریمه شده و امكان استفاده آزادانه از وی پی ان را از دست خواهند داد.


منبع:

1398/12/25
21:27:03
5.0 / 5
3717
تگهای خبر: امنیت , شركت , فناوری , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آتی جو