پیش بینی یك مدل سازی رایانه ای ؛

كرونا تا سال ۲۰۲۲ در آمریكا ماندگار است!

كرونا تا سال ۲۰۲۲ در آمریكا ماندگار است!

آتی جو: متخصصان آمریكایی آگهی می دهند كه اگر قرنطینه عمومی در این كشور در 15 آوریل به اتمام برسد، ریشه كنی بیماری كرونا در ایالات متحده تا سال 2022 به طول می انجامد.به گزارش آتی جو به نقل از نیواطلس، مدل سازی انجام شده با استفاده از هوش مصنوعی توسط تام اینگلسبی متخصص بیماری های همه گیر و مدیر مركز امنیت سلامت دانشگاه جان هاپكینز نشان میدهد اگر سیاست قرنطینه عمومی در آمریكا جدی گرفته نشود و مردم تا دو هفته دیگر به سر كارهای خود بازگردند ویروس كرونا با سرعت بسیار بالایی انتشار یافته و می تواند میلیون ها نفر را در آمریكا ظرف یك سال آینده به كام مرگ بفرستد.
این محقق آگهی داده كه چنین رویدادی می تواند نتایج اقتصادی و اجتماعی به شدت خطرناكی برای آمریكا داشته باشد و باید سیاست قرنطینه عمومی در این كشور برای مدت طولانی تری ادامه یابد تا از شیوع بیشتر كرونا جلوگیری شود.
به گفته این متخصص تأثیر مثبت سیاست قرنطینه تازه پس از سه هفته از آغاز آن مشخص می شود و این تجربه ای است كه در شهرهایی مانند ووهان چین نیز رخ داده است. آمریكا هنوز هفت تا ده روز تا رسیدن به این نقطه فاصله دارد ولی در آن زمان بنا بر تصمیم دونالد ترامپ مقرر است قرنطینه عمومی در این كشور اختتام یابد. از همین رو لازم است سیاست قرنطینه بین یك تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
با رعایت این نكته تعداد مبتلایان به كرونا كاهش یافته، بیمارستان ها ظرفیت كافی برای پذیرش بیماران خواهند داشت و فرصت كافی برای تولید واكسن و داروی مؤثر بیماری كرونا پدید می آید. در غیر این صورت كرونا تا سال ۲۰۲۲ به شكل گسترده در آمریكا وجود خواهد داشت و قربانیان زیادی خواهد گرفت و نظام بهداشت و درمان آمریكا نیز نمی تواند به میلیون ها مبتلا به این ویروس خدمات رسانی كند.
بررسی هایی كه دراین زمینه در امپریال كالج لندن نیز انجام شده، نشان میدهد اجرای سیاست حفظ فاصله اجتماعی و دوری مردم از یكدیگر باید حداقل تا ۱۸ ماه دیگر ادامه یابد تا واكسنی برای كرونا تولید شود. مدل سازی دیگری بر اساس هوش مصنوعی در دانشگاه هاروارد كه توسط مارك لیپسیچ و همكارانش انجام شده حاكیست كنار گذاشتن سیاست قرنطینه در آمریكا موجب افزایش شمار بیماران تا پاییز و زمستان شده و مهار این بیماری را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق می اندازد.
تحقیقی نیز دراین زمینه در دانشگاه سیدنی انجام شده كه نشان میدهد اگر ۸۰ درصد از مردم استرالیا سیاست قرنطینه را رعایت نمایند مهار ویروس كرونا حداقل چهار ماه به طول می انجامد، اما اگر ۹۰ درصد مردم سیاست قرنطینه را رعایت نمایند این مدت به سه ماه و یك هفته كاهش پیدا می كند. البته این امر به معنای ریشه كنی كامل كرونا نیست. یكی از یافته های بسیار نگران كننده این طرح آن است كه اگر كمتر از ۷۰ درصد از جمعیت استرالیا سیاست های قرنطینه را رعایت نمایند مهار ویروس كرونا نا ممكن خواهد شد.


منبع:

1399/01/08
14:10:16
5.0 / 5
3066
تگهای خبر: آمریكا , آینده , امنیت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آتی جو