به كمك امواج مافوق بنفش؛

ربات ضدعفونی كننده از شیوع ویروس كرونا جلوگیری می كند

ربات ضدعفونی كننده از شیوع ویروس كرونا جلوگیری می كند

آتی جو: یك شركت چینی رباتی ساخته كه با استفاده از لامپ های مافوق بنفش و مایع ضدعفونی كننده اماكن را پاكسازی و از شیوع ویروس كرونا جلوگیری می كند.


به گزارش آتی جو به نقل از دیلی میل، یك شركت چینی از ربات مخصوص ضدعفونی كردن اماكن رونمایی كرده كه با تلفیقی از اشعه مافوق بنفش و مایع ضدعفونی كننده پاتوژن های ویروس كرونا را از بین می برد.
این ربات ۴۰ هزار دلاری كاملا خودكار است و ۴ دسته لامپ مافوق بنفش و ۵ دماغه اسپری مایع ضدعفونی كننده دارد. این ربات با ارتفاع ۱.۴ متر می تواند ۱۵۰۰ میلی لیتر مایع ضدعفونی كننده حمل كند و عمر شارژ آن نیز ۶ ساعت است. این دستگاه ضدعفونی كننده در شركت «كینون رباتیكز» در شانگهای ساخته شده است. شركت مذكور قبل از این ربات هایی برای ارسال غذا و همین طور ربات های تبلیغاتی ساخته است. سیمی وانگ مدیر بخش توسعه تجارت بین الملل «كینون رباتیكز» می گوید: ین ربات بطور مخصوص برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا ساخته شده است. بعد از شیوع ویروس كرونا بیمارستان های مختلف از ما درخواست می كردند تا از ربات هایمان برای ارسال غذا، دارو و اسناد استفاده نمائیم. بنا بر این ما این ربات را ساختیم. این ربات طوری طراحی شده تا در فضاهای سربسته و روی سطح صاف حركت نماید. همین طور ربات ضدعفونی كننده می تواند از مسیرهایی با شیب ۵ درجه نیز بالا برود. در كنار این موارد دستگاه مذكور قادر می باشد ۸ ساعت بطور مداوم مایع ضدعفونی را اسپری كند.


منبع:

1399/01/10
13:52:10
5.0 / 5
3433
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آتی جو