نگرانی از فروپاشی استارت اپ های اروپایی به خاطر كرونا

نگرانی از فروپاشی استارت اپ های اروپایی به خاطر كرونا

به گزارش آتی جو اورسولا فون دره لاین، رئیس كمیسیون اروپا خواهان ایفای نقش اساسی استارت اپ های اروپایی برای یافتن چاره ای به منظور مقابله با كرونا شد و نسبت به فروپاشی آنها در صورت بی توجهی اخطار داد.به گزارش آتی جو به نقل از سی ان بی سی، رهبران صنایع مختلف از اتحادیه اروپا خواسته اند تا نسبت به اختصاص بودجه برای استارت اپ ها اقدام نماید. هدف از این كار كمك به توسعه فناوری های نوین برای مقابله با ویروس مرگبار كرونا اعلام شده است.
یافته های مؤسسه تحقیقاتی پیچبوك نشان داده است سرمایه گذاری های انجام شده بر روی استارت اپ های ۱۰ كشور اروپایی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل نصف شده و اگر برای تغییر این وضعیت اقدام جدی انجام نشود، خیلی از این استارت اپ ها قادر به ادامه فعالیت و انجام اقدامات خلاقانه و نوآورانه نخواهند بود.
بسیاری از شركت ها و صنایع اروپایی از اتحادیه اروپا خواسته اند تا از استارت اپ ها به شكل جدی تری حمایت كند تا آنها بتوانند نقش موثرتری برای مقابله با ویروس كرونا ایفا كنند. در نامه مشتركی كه در این حوزه برای اورسولا فون دره لاین ارسال شده، تصریح گردیده كه تداوم وضعیت فعلی باعث توقف رشد بخش فناوری در اروپا شده و استارت اپ ها را مجبور به بازبینی در مدلهای كسب كار و كاهش شدید هزینه ها و در نهایت توقف فعالیت خواهد نمود.
در ادامه این نامه وضع موجود یك فرصت هم دانسته شده كه می تواند منجر به افزایش همكاری و هماهنگی میان كشورهای جهان و تقویت خلاقیت و نوآوری شود.

1399/01/16
17:08:01
5.0 / 5
2988
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو