در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

ارتقا فناوری آسیاب و پودركننده ها با فناوری نانو

ارتقا فناوری آسیاب و پودركننده ها با فناوری نانو

آتی جو: یك شركت دانش بنیان توانسته با بهره گیری از دانش فنی و نرم افزارهای روز دنیا و تأییدیه های كیفیت محصول ملی و بین المللی، آسیاب ها و پودركننده ها را ارتقا دهد.به گزارش آتی جو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، آسیاب كاری یكی از روش های متداول تهیه پودر است كه یك شركت دانش بنیان توانسته آسیاب های پودركننده مواد معدنی و اكسید فلزات در اندازه های میكرون و نانومتری را تولید نماید.
این شركت با بهره بردن از كارشناسان و با بهره گیری از دانش فنی و نرم افزارهای روز دنیا توانسته است در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی مانند آسیاب گلوله ای سیاره ای، توربو میكسر، آسیاب پره گلوله، آسیاب بلوطی (میكسر میل)، آسیاب بید میل و راكتورهای آزمایشگاهی و صنعتی موفق عمل كند.
آسیاب گلوله ای سیاره ای، آسیاب پره گلوله، آسیاب بیدمیل و آسیاب بلوطی این شركت گواهی نانو مقیاس را از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو دریافت كرده است. همین طور آسیاب گلوله ای سیاره ای و توربو میكسر این مجموعه موفق به دریافت گواهی CE شده است.
مریم قره قانی مسئول آزمایشگاه و امور اداری این شركت اظهار داشت: اخیرا محصولی به نام كراشر در دست تولید داریم كه در بسیاری از موارد صنعتی قابل استفاده می باشد. این یك مدل آسیاب پره گلوله است كه قابلیت ریزكردن مواد را تا حد میكرون و در بعضی موارد تا حد نانو نیز دارد.
وی اضافه كرد: علاوه بر آن، این آسیاب دارای یك محفظه دوجداره است كه جریان آب در میان دو جداره می تواند محفظه را خنك كند بطوریكه مواد داخل آن حین آسیاب كاری گرم نشده و به هم نمی چسبند و این، روال آسیاب كاری را آسان تر می كند.
وی اداه داد: این شركت توانسته با دانش و استفاده از فناوری موجود، محصول مورد نظر را طبق خواسته متقاضی تولید نماید. از این محصول یك دستگاه به یكی از سازمان های دولتی عرضه شده است.
قره قانی اظهار داشت: از دیگر محصولات این شركت، آسیاب بلوطی (میكسر میل) است كه كاربرد آن بیشتر در حوزه مهندسی پزشكی و مهندسی بافت است كه ما نخستین سازنده این دستگاه بوده ایم و تنها سازنده ای هستیم كه توانسته ایم گزینه فریز خودكار آنرا طراحی نماییم. این دستگاه، قابلیت خردكردن مواد نرم را دارد بدین سان كه مواد نرم با تزریق نیتروژن مایع حالت ترد و شكننده ای پیدا كرده و می توانند در زمان كوتاه به سایز میكرون یا نانو تبدیل شوند. تاكنون چند دستگاه از این محصول به بازار عرضه شده است.
وی اظهار داشت: آسیاب گلوله ای سیاره ای دوكاپه كه یكی از محصولات پرفروش این شركت بوده تاكنون حدود ۱۳۰ عدد به آزمایشگاه های دانشگاه های معتبر داخل كشور و برخی شركت های صنعتی و دارویی فروخته ایم كه در بعضی موارد، آنها متقاضی ۳ تا ۴ عدد از این مدل آسیاب بوده اند و در مورد آسیاب چهاركاپه نیز چون سایز نیمه صنعتی آن در سبد عرضه محصولات ما قرار گرفته، فروش آن از سال ۹۸ رشد شایان توجهی داشته است.
قره قانی در مورد فروش محصولات به خارج از كشور اظهار داشت: ما هنوز به صورت مستقل در مورد عرضه محصولات برای صادرات اقدامی انجام نداده ایم، اما با همكاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، آسیاب گلوله ای سیاره ای در سبد محصولات عرضه شده به بولیوی قرار گرفت و هم اكنون با مذاكراتی كه مقرر است با همكاری كارگزاران ستاد نانو صورت گیرد كه این محصول به عراق نیز صادر می شود. آسیاب گلوله ای سیاره ای تولید شركت ما با مدل آلمانی آن كه بهترین مدل این محصول است قابل مقایسه است.


منبع:

1399/01/23
20:32:09
5.0 / 5
2926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آتی جو