در گزارش آتی جو اعلام شد:

ساخت تونل ضدعفونی كننده در یك شركت دانش بنیان

ساخت تونل ضدعفونی كننده در یك شركت دانش بنیان

به گزارش آتی جو محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید مه پاش و مواد ضد عفونی كننده ای شدند كه امكان ضد عفونی كردن افراد در یك تونل را دارد.میلاد توصیفیان قائم مقام مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این شرکت قبل از انتشار کرونا موفق به تولید مواد ضد عفونی کننده ای شدیم که مورد تأیید وزارت بهداشت است.
وی با اشاره به اینکه قبل از انتشار کرونا از این مواد در خط تولید مواد لبنی استفاده می کردیم، بیان نمود: این محلول بدون الکل است و در صورت استفاده هیچ گونه ضرری ندارد.
توصیفیان با اشاره به اینکه اخیرا توانستیم دستگاهی را طراحی نماییم که مه پاش است و از مواد ضدعفونی کننده تولید خودمان در آن بهره می بریم، بیان نمود: این سیستم مه پاش که مشابه خارجی دارد بر اساسی ساخته شده که علاوه بر ضد عفونی کردن تجهیزات یا افراد مانع از خیس شدن می شود.
به گفته وی، سیستم های مه پاشی که در رستوران ها استفاده می شود حالا در ورودی برخی اماکن با تغییراتی استفاده می شود که افراد را خیس می کند اما این این مه پاش چنین ایرادی ندارد.
به گفته قائم مقام مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از این مه پاش می توان در اماکن مختلف، بیمارستان ها، ورودی ها و …استفاده کرد؛ حالا برای این منظور تونلی ۶ متری را طراحی کردیم که فرد در آن طی ۶ ثانیه ضد عفونی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طی بررسی هایی که داشتیم تونل را ۶ متر طراحی کردیم چونکه طی این مسافت، بار میکروبی تا ۹۸ درصد از بین می رود، اظهار داشت: در ابتدای ورود و به هنگام خروج تست بار میکروبی اندازه گیری می شود.

وی با اشاره به اینکه استشمام این محلول برای ضد عفونی افرادی که در تونل قرار می گیرند ضرری ندارد، بیان نمود: برای استریل یک تجهیز یا افراد، اندازه میکرونی باید زیر ۵ میکرون باشد که این دستگاه اینگونه عمل می کند.
به گفته توصیفیان، هم اکنون وزارت بهداشت بودجه ای برای بیمارستانها اختصاص نداده که این دستگاه را خریداری کنند بنابراین ما دستگاه را نمی فروشیم ولی خدمات استریل سازی را عرضه می دهیم تا یک مکان یا افراد را ضد عفونی نماییم.
وی افزود: حالا به بیمارستان های مسیح دانشوری، سعدی و… خدمات عرضه می دهیم و اتاق های عمل و بخش های بیماران مبتلا به کرونا را استریل می نماییم.

1399/02/13
14:40:59
5.0 / 5
2556
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آتی جو