در گزارش آتی جو مطرح شد؛

ایده های فناورانه حمل و نقل هوشمند حمایت می شوند

ایده های فناورانه حمل و نقل هوشمند حمایت می شوند

به گزارش آتی جو دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از پشتیبانی از ایده های فناورانه شركت های دانش بنیان و استارت آپی در حوزه حمل و نقل هوشمند اطلاع داد.مهدی محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در حوزه حمل و نقل هوشمند اظهار داشت: این بحث توسط این ستاد و با همکاری ستاد حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی انجام می شود، به نحوی که مبحث پشتیبانی از توسعه دهندگان اپلیکیشن ها و ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند توسط ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی مورد حمایت قرار می گیرند.
وی اظهار داشت: تجهیزات الکترونیکی که قابلیت نصب روی خودرو ها را داشته باشند، از جانب ستاد حمل و نقل پیشرفته حمایت خواهند شد و برای نصب این تجهیزات با خودروسازان وارد مذاکره می شویم.
محمدی خاطرنشان کرد: این پشتیبانی از طریق اعلام فراخوان به فعالان دانش بنیان و استارت آپی که دارای ایده های فناورانه در حوزه حمل و نقل هوشمند هستند، شروع شده است.
وی اضافه کرد: این برنامه بر مبنای دو محور ساخت تجهیزات الکترونیکی، نرم افزارهای کاربردی و چاره ها و ایده های نرم افزاری پیگیری می شود به نحوی که تجهیزات الکترونیکی و سیستم های دیجیتال که به خودرو متصل شوند، از جانب ستاد حمل و نقل پیشرفته و با همکاری خودروسازان کشور در جهت بازارسازی حمایت می شوند.
محمدی خاطرنشان کرد: در حوزه اپلیکیشن ها و ایده های نرم افزاری هم چاره هایی که مربوط به اینترنت هوشمند و فناورهای هوشمندسازی است مورد حمایت قرار می گیرند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی تاکید کرد: این حمایت مبتنی بر تسهیلات مالی برای توسعه اپلیکیشن های اینترنت اشیا و بازارسازی فرآیندهای مربوط به حمل و نقل هوشمند خواهد بود.
محمدی اظهار داشت: تابحال ۱۴۰ شرکت و استارت آپ فعال در سیستم های مبتنی بر اینترنت اشیا و فناوری خودرو در این فراخوان شرکت کرده اند و در مرحله ارزیابی قرار دارند. تعیین نوع حمایت ها و مدل همکاری در دست انجام است.

1399/02/18
14:28:43
5.0 / 5
2761
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آتی جو