مهندس سابق گوگل شكایتش را از این شركت پس گرفت

مهندس سابق گوگل شكایتش را از این شركت پس گرفت

آتی جو: جیمز داموره مهندس سابق گوگل كه این شركت را در سال 2018 به سبب تبعیض مقابل كارمندان سفیدپوست محافظه كار و راستگرا مورد پیگرد قضائی قرار داده بود، شكایت خودرا پس گرفت.به گزارش آتی جو به نقل از ورج، شکایت این مهندس از گوگل در سال ۲۰۱۸ جنجال زیادی به راه انداخته بود. وی مدعی بود گوگل تا بدان حد مدعی رفع تبعیض به نفع زنان و سیاه پوستان و چپ گرایان است که سبب شده تبعیض های زیادی مقابل مردان سفید پوست راست گرا در گوگل وجود داشته باشد و پس باید حقوق پایمال شده آنها جبران شود.
وی که همراه با سه مهندس دیگر گوگل از این شرکت شکایت کرده بود، سرانجام از ادعاهای خود صرف نظر کرده است. بگفته وکیل مدافع این فرد، آنها با گوگل برای فیصله دادن این منازعه حقوقی به تفاهم رسیده اند. اما هیچیک حاضر به ارائه توضیحات بیشتری دراین زمینه نشده و درخواست های رسانه ها را بی پاسخ گذاشته اند.
گوگل در سال ۲۰۱۷ جیمز داموره را اخراج کرد. علت این مساله انتشار یک یادداشت داخلی در گوگل توسط وی بود. وی در این یادداشت مدعی شده بود زنان از نظر بیولوژیکی تناسب کمتری با مناصب شغلی فناورانه دارند. انتشار عمومی این یادداشت در رسانه ها موجب شد ساندار پیچای مدیرعامل گوگل با ارسال ایمیلی برای همه کارکنان گوگل، داموره را به نقض اصول رفتاری گوگل متهم و وی را اخراج کند.


منبع:

1399/02/22
17:28:44
5.0 / 5
2925
تگهای خبر: حقوق , شركت , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو