در بلژیك؛

دستبندهای مخصوص فاصله گذاری اجتماعی را به كارگران آگهی می دهد

دستبندهای مخصوص فاصله گذاری اجتماعی را به كارگران آگهی می دهد

آتی جو: كارگران بندری در بلژیك بطور آزمایشی از دستبندهای خاصی استفاده می نمایند كه با زیرپا گذاشتن پروتكل های فاصله گذاری اجتماعی به كاربران آگهی می دهد.به گزارش آتی جو به نقل از دیلی میل، کارگران بندرآنتورپ در بلژیک دستبندی را آزمایش می کنند که با زیرپا گذاشتن پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی، به آنها آگهی می دهد.
این دستبند RomwareONE نام دارد و توسط شرکت بلژیکی «رومبیت» ساخته شده است. گجت مذکور با بهره گیری از سیستم UWB مکان دقیق کارگران را ردیابی می کند.

پیش از این، رومبیت حسگرهایی با هدف حفظ ایمنی در بندر نصب کرده تا کارگران در مقابل ماشین آلات سنگین محافظت کند یا اگر فردی در آب افتاد، مکان دقیق آنرا شناسایی کند. حالا شرکت مذکور طراحی فناوری خودرا تغییر داده تا با پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی سازگار شود.
سیستم UWB با اندازه گیری مدت زمان ارسال و دریافت سیگنال به یک شی، موقعیت آنرا ردیابی می کند. این سیگنال ها از دستگاه هایی مشابه آنتن ارسال می شود که در سراسر محیط بندر نصب شده اند.
دستبند مذکور با این روش شعاعی اطراف هر کاربر در نظر می گیرد و اگر فرد دیگری از این شعاع به کاربر نزدیک تر شود، پیام هشداری به شکل ارتعاش صادر می کند.


منبع:

1399/03/02
22:32:37
5.0 / 5
2542
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو