رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد:

جهاد دانشگاهی نیاز صنعت خودروسازی به كاتالیست را رفع می كند

جهاد دانشگاهی نیاز صنعت خودروسازی به كاتالیست را رفع می كند

به گزارش آتی جو رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به اینكه محققان جهاددانشگاهی در جهت تأمین نیاز صنعت خودروسازی به كاتالیست گام برداشته اند، اظهار داشت: تا آخر سال جاری این پروژه به نتیجه می رسد.دکتر حمیدرضا طیبی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تولیدات محققان جهاددانشگاهی در زمینه صنعت خودروسازی با تاکید بر اینکه صنعت خودرو یک صنعت مهم و دارای فناوری پیشرفته در دنیاست و اجبار می کند که رقابت، افزایش کیفیت و روزآمدی در آن جریان داشته باشد، اظهار داشت: محققان جهاددانشگاهی اخیراً در صدد هستند که فناوری های در رابطه با خودروسازی را بومی سازی کنند.
وی با تاکید بر اهمیت ورود محققان به صنعت خودروسازی اظهار داشت: جهاددانشگاهی با عنایت به سیاست های خودروسازی در ایران، فعالیتهای خویش را در حوزه کاتالیست، فلزات گران بها و بحث کنترل موتور شروع کرده است.
رئیس جهاددانشگاهی با اشاره به توافقاتی که با یک شرکت خودروسازی شده اظهار داشت: در این حوزه مذاکرات خوبی با یک شرکت خودروسازی منعقد کردیم؛ هم اکنون پروژه هایی توسط محققان جهاد برای خودروسازی با جدیت شروع شده است که در نهایت در بعضی زمینه ها به تولید داخل برسیم.
وی با اشاره به اینکه با بودجه هایی که از جانب صندوق توسعه و بیت رهبری به جهاددانشگاهی اختصاص یافته اقدامات خویش را آغاز می نماییم، افزود: تولید «آی سیو» و «کاتالیست» در دستور کار است که نیاز این خودرو سازی را مرتفع نماییم.
طیبی با تاکید براینکه ما قرارداد را با یک خودروسازی منعقد کردیم اما شرکتهای خودروسازی دیگر هم از این اقدام استقبال کرده اند، تصریح کرد: ما در صدد هستیم که دانش فنی این دو محصول را بدست آوریم؛ البته که در کنار اینها، در حال دستیابی به دانش فنی «مونولیست» ها و… هستیم.
به گفته رئیس جهاددانشگاهی، این پروژه تحقیقاتی است که تا آخر سال به نتیجه می رسد تا در ساخت خودرو در کشور مورد استفاده قرار بگیرد.
وی افزود: در زمینه برق، الکترونیک، الکتروموتورها، ارتباطات هوشمند خودرویی و آلیاژهای خاص در رابطه با صنعت خودرو هم زمینه تحقیقاتی داشته ایم و توان رقابتی داریم.

1399/03/05
13:45:41
5.0 / 5
2839
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آتی جو