در پی تنش ترامپ و توئیتر ؛

اختلاف زاكربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ

اختلاف زاكربرگ با توئیتر درباره راستی آزمایی پیام های ترامپ

آتی جو: زاكربرگ در یك مصاحبه تلویزیونی مخالفت خودرا با اقدام توئیتر برای راستی آزمایی پیام های دونالد ترامپ اعلام نمود.به گزارش آتی جو به نقل از انگجت، مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیسبوک با اقدام توئیتر برای راستی آزمایی توئیت های دونالد ترامپ مخالف است.
این درحالی است که دونالد ترامپ دستور اجرایی صادر کرده که بر طبق آن محدودیت های جدید بر شیوه بررسی محتوای پلت فرم های اجتماعی وضع می شود.
به عقیده زاکربرگ شبکه های اجتماعی نباید به داور حقیقت تبدیل شوند.
زاکربرگ در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز اظهار داشت: سیاست های ما در این عرصه با توئیتر متضاد است. من به شدت معتقدم فیسبوک نباید به داور حقیقت درباره هر چیزی که مردم در فضای آنلاین می گویند، تبدیل گردد. معتقدم شرکت های خصوصی یا به خصوص این پلت فرم ها نباید در چنین موقعیتی قرار گیرند.
جک دورسی مدیر ارشد اجرایی توئیتر نیز به این مساله واکنش نشان داد.
او در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: ما همچنان به تلاش خود برای مشخص کردن اطلاعات نادرست درباره انتخابات در سراسر جهان ادامه می دهیم. همین طور ما به تمام اشتباهاتمان اعتراف می نماییم. این امر ما را به داور حقیقت تبدیل نمی نماید. هدف ما برقراری ارتباط میان بیانیه های مختلف و نشان دادن اطلاعات متفاوت به مردم است تا خود آنها قضاوت کنند. شفافیت بیشتر از طرف ما امر حیاتیست تا مردم بتوانند بطور دقیق دلیل اعمال ما را بدانند.
تابه حال فیسبوک اجازه نداده هیچ یک از پیام های سیاستمداران راستی آزمایی شود و بنا بر این مورد انتقاد گرفته است.
این در حالی است که توئیتر پیام های ترامپ درباره رای گیری پستی (mail in ballots) را محدود نکرد. بلکه فقط برچسبی به آنها افزود تا کاربران بتوانند به اطلاعات درست در این زمینه دست یابند.


منبع:

1399/03/10
12:14:15
5.0 / 5
2364
تگهای خبر: آنلاین , پلت فرم , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آتی جو