معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

ارزش شركت های دانش بنیان در بورس 150 هزار میلیارد تومان است

ارزش شركت های دانش بنیان در بورس 150 هزار میلیارد تومان است

به گزارش آتی جو معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: ارزش شركت های دانش بنیان در تابلوی بورس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، سورنا ستاری عصر دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی مرکز نوآوری شهرهای طبس و فردوس اظهار نمود: کرونا یک آزمون برای همه کشورها در زمینه چگونگی برخورد با آن بود که به نظرم در این حوزه ایران سربلند شد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایران با تمام محدودیت های ناشی از تحریم به خوبی از عهده مقابله با این بیماری برآمد، اضافه کرد: البته درگیری با این بیماری هنوز هم ادامه دارد و باید تا آخر کار برای نتیجه گیری نهایی صبر نماییم.
ستاری افزود: در موج اول و دوم انتشار کرونا ما به خوبی توانستیم تجهیزات مورد نیاز را تأمین کرده و از چند ماه پیش تابحال هیچ گونه تجهیزی در این حوزه از خارج از کشور وارد نمی گردد.
شرکت های دانش بنیان در تقابل با کرونا بسیار موفق عمل کردند
وی با تاکید بر اینکه همه تجهیزات پیشرفته پزشکی و چه داروهای مورد استفاده و چه تجهیزات حفاظتی چون ماسک، مواد ضدعفونی و گان در داخل کشور تأمین و تهیه می شود، اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان ایرانی در تقابل با کرونا بسیار موفق عمل کردند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: خراسان جنوبی هنوز تا مزیت های ذاتی خود در حوزه اقتصاد دانش بنیان فاصله بسیاری دارد ولی خوشحالم که هر سال اتفاقات بسیار مثبتی در حوزه شرکت های دانش بنیان این استان رخ می دهد.
ستاری با اشاره به اینکه نحوه تأمین مالی شرکت های دانش بنیان به چند روش صورت می گیرد، اظهار نمود: تنها یکی از این مدلها بحث وام و تسهیلات است.
عدم جذب سرمایه گذار بخش خصوصی مشکل شرکت های خارج از مرکز
وی با اشاره به اینکه یکی از اشکالات شرکت های دانش بنیان در خارج از مرکز و شهرستان ها عدم حضور سرمایه گذارهای مناسب می باشد، بیان نمود: یک استار تاپ در شهرهای بزرگ می تواند به سادگی سرمایه گذار از بخش خصوصی جذب نماید.
وی با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش فناوری خراسان جنوبی افزود: پس از این وام های داخل استان باید از راه صندوق پژوهش فناوری پرداخت گردد.
ستاری با اشاره به اینکه یکی دیگر از طریق های تأمین مالی شرکت های دانش بنیان جذب سرمایه از راه بورس است، اظهار داشت: امروزه ارزش شرکت های دانش بنیان در تابلوی بورس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است و این در شرایطی است که هنوز بسیاری از شرکت های بزرگ دانش بنیان کشور وارد بورس نشده اند.

1399/03/13
13:33:15
5.0 / 5
2600
تگهای خبر: دانش , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آتی جو