با فناوری نانو؛

پیش بند تجزیه پذیر مطب تولید شد

پیش بند تجزیه پذیر مطب تولید شد

آتی جو: پیش بند تجزیه و تخریب پذیر مطب با خواص مكانیكی بهبود یافته در یك شركت دانش بنیان به تولید رسید.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، امروزه باتوجه به گسترش جمعیت و همین طور تنوع عوامل بیماری زا، پروسه درمان در محیط های بیمارستانی و کلینیک ها از اهمیت بالایی برخوردارست. محیط درمانی و ابزارآلات مورد استفاده در آن و پوشاک مورد استفاده توسط پزشک یا سایر افراد انجام دهنده پروسه درمان، نیاز به ضدعفونی شدن در شرایط مشخص دارند.
یکی از انواع لوازم مورد استفاده توسط پزشکان یا پرستاران، پیش بندهای بهداشتی است. این پیش بندها که معمولا از جنس پارچه یا پلیمر هستند، در معرض تماس با مواد مختلف دارویی، آلودگی های محیطی و آلودگی های حاصل از درمان مانند خون یا ترشحات بدن افراد است.
به این دلیل پیش بند بهداشتی نیاز به شست و شو و ضدعفونی داشته و بعد از دفعات مشخص استفاده از آن باید بعنوان زباله از محیط درمانی دور شود. قرارگیری این پیش بندها در محیط زیست می تواند منجر به انتقال بیماری ها شود، در نتیجه قابلیت تخریب این مواد و جذب در محیط زیست حائز اهمیت می باشد.
در همین راستا یک شرکت دانش بنیان توانسته پیش بندهای تجزیه و تخریب پذیر مطب با خواص مکانیکی بهبود یافته را تولید نماید و در دسترس قرار دهد. این پیش بندها که با فناوری نانو به تولید رسیده دارای گواهینامه نانومقیاس است.
استفاده از نانوذرات در تولید پیش بندهای پلیمری سبب قابلیت تخریب پیوندهای اتمی داخلی این مواد بعد از مدت زمان مشخص شده و جذب آن در محیط را ممکن می کند.


منبع:

1399/03/15
14:28:59
5.0 / 5
2366
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آتی جو