هدست تحریك مغزی برای كاهش اضطراب تولید شد

هدست تحریك مغزی برای كاهش اضطراب تولید شد

به گزارش آتی جو ساخت یك دستگاه خانگی هدست نوری كه به وسیله آن می­ توان اضطراب و استرس را كم كرد، یك دستاورد قابل توجه علمی در حوزه پزشكی است كه فناوران جوان ایرانی كسب كرده اند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنایع و حوزه­ های متنوعی توسط ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت پوشش داده می شود. این ستاد بخشی از توان خویش را معطوف به حوزه پزشکی کرده است و در این راستا طرح های درخشانی توسط فناوران جوان دانشگاهی به مرحله تجاری سازی رسیده است.
دستگاه هد ست نوری تحریک سطوح مغزی با استفاده از LED و لیزر یکی از طرح های حمایت شده توسط این ستاد است که در صورت اجازه پزشک، می تواند بعنوان یک دستگاه قابل حمل در منزل مورد استفاده بیماران قرار گیرد.
مریم چناری، مدیر عامل شرکت اظهار داشت: این دستگاه با تاباندن نور به سطوح مختلف مغزی می تواند در التیام و کاهش عارضه های مختلفی مغزی و عصبی مفید واقع شود. آلزایمر، افسردگی، اضطراب و مواردی مشابه همچون بیماری های هستند که هدست نوری تحریک مغزی می تواند بعنوان یک مکمل در درمان آنها مورد توجه کادر پزشکی قرار گیرد.
زینب چناری در ادامه اضافه کرد: این دستگاه با یک چهارم قیمت مشابه خارجی بومی سازی شده است و هم اکنون در حال نهایی کردن آخرین تست های بالینی است. امیدوار هستیم با دریافت تمامی مجوزهای لازم، این دستگاه در سبد درمانی کشور قرار گیرد.
مدیر عامل شرکت با اشاره به شکل گیری هسته های فناور در حوزه لیزر و فوتونیک، اضافه کرد: نمونه خانگی این دستگاه از فناوری LED استفاده می نماید و دستگاه مورد استفاده در کلینیک ها می تواند از لیزر استفاده نماید. نظر به جدید بودن این نوع فناوری ها، با عنایت به حمایت های صورت گرفته توسط ستاد توسعه فناوری های فوتنویک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی، ایران توانسته جزء کشورهای قرار گیرد که در صف اول دسترسی به این فناوری های نوظهور حوزه پزشکی قرار دارند.

1399/03/19
23:30:03
5.0 / 5
2452
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آتی جو