صادرات فرش ایرانی با خواص آنتی باكتریال به چند قاره

صادرات فرش ایرانی با خواص آنتی باكتریال به چند قاره

آتی جو: یك تولید كننده فرش كه از فناوری نانو در تولید فرش های خود بهره برده توانسته فرش های آنتی باكتریال خودرا به چند قاره صادر كند.به گزارش آتی جو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت نساجی موفق به صادرات فرش های ایرانی حاوی نانومواد آنتی باکتریال به کشورهای مختلف اروپایی، آفریقایی و آسیایی شده است. اتریش، آلمان و انگلستان بعضی از مقاصد صادراتی فرش های این است.
فرش های تولید شده با این نخ ها از خواص آنتی باکتریال برخوردار بوده و به سبب استفاده از نانومواد، رشد باکتری و کپک در این فرش ها به شدت کاهش یافته و بسیار سلامت محور هستند. بدین سبب برای کودکان و افراد کهنسال که نسبت به آلودگی های محیطی حساسیت بیشتری دارند مناسب اند.
میکروب ها، باکتری ها و میکروارگانیسم ها مانند کورینه باکتریوم گزروزیس، از دلیلهای اصلی ایجاد بیماری ها، عفونت ها و ایجاد بوی بد هستند. پس استفاده از مواد ضدعفونی کننده که منجر به کاهش فعالیت این موجودات می شود، می تواند حائز اهمیت باشد. در این میان فعالیت ضدمیکروبی نقره به اثبات رسیده و در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است.
این تولید کننده با هدف جلوگیری از بوگرفتن فرش در اثر تماس عرق بدن با سطح آن در مراکز پر رفت و آمد مانند مساجد و نواحی مسکونی، مبادرت به تولید محصول فرش آنتی باکتریال و عرضه‌ی آن به بازارهای داخلی و خارجی کرده است.
در طول سال های گذشته اتریش، آلمان، چین، عراق، روسیه، انگلیس، امارات، بحرین، عربستان و عمان قسمتی از مقاصد صادراتی فرش های آنتی باکتریال این شرکت بوده است.
فرش های نانویی گواهی نانومقیاس و سیب سبز سلامت را نیز دریافت کرده است.


منبع:

1399/03/25
14:09:28
5.0 / 5
2475
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آتی جو