برای ایستگاههای مخابراتی؛

دستگاه تستر پروتكل رادیویی تولید شد

دستگاه تستر پروتكل رادیویی تولید شد

به گزارش آتی جو دستگاه تستر پروتكل رادیویی در یك شركت دانش بنیان با قیمت یك چهارم نمونه مشابه خارجی به تولید رسید.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی وفناوری، دستگاه تستر پروتکل رادیویی همچون تجهیزاتی است که به علت محدودیت های تحریمی با مشکل واردات مواجه گردید. یک عضو هیئت علمی در چارچوب یک شرکت دانش بنیان این دستگاه را با یک چهارم قیمت مشابه خارجی بومی سازی کرد.
سروش اخلاقی اصفهانی مدیر عامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: دستگاه تستر پروتکل رادیویی همچون تجهیزاتی است که در صنعت مخابرات برای آزمایش شبکه در ایستگاه های مخابراتی به کار می رود. این دستگاه مانند یک چمدان است و به شکل قابل حمل با برق خودرو کار می کند. این دستگاه پیش از این، از خارج کشور وارد می شد، اما به علت تحریم، واردات آن با مشکل مواجه گردید.
اخلاقی اصفهانی اظهار داشت: دستگاه تستر پروتکل رادیویی با یک چهارم قیمت مشابه خارجی در داخل تولید می شود و این تنها نمونه ای است از توان و همت شرکت های دانش بنیان ایرانی، اگر سطح سرمایه گذاری ها در حوزه مخابرات افزایش یابد، این شرکت ها می توانند دستاوردهای خوبی در این عرصه کسب کنند.
وی بیان نمود: سامانه های مونیتورینگ و نظارت امواج رادیویی و عرضه خدمات فنی و مشاره دیگر حوزه ای است که شرکت دانش بنیان سامانه امواج سروش در آن فعال است. دستگاه تستر پروتکل رادیویی محصولی بود که از فروش آن به ما خودداری می کردند و این مساله انگیزه ای شد تا با استفاده از توان علمی موجود در دانشگاه نمونه بسیار با کیفیت داخلی تولید شود. همین مدل در مورد خیلی از محصولات دیگر تکرار شده است و این شرکت آمادگی دارد تا در کنار دیگر شرکت های دانش بنیان نیازهای داخلی صنعت مخابرات را تأمین کند.


منبع:

1399/03/26
15:19:15
5.0 / 5
2746
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آتی جو