در یك شركت دانش بنیان؛

دستگاه نازل سی ان جی برای توزیع حامل های انرژی گازی تولید شد

دستگاه نازل سی ان جی برای توزیع حامل های انرژی گازی تولید شد

یك شركت دانش بنیان دستگاه نازل سی ان جی را برای توزیع حامل های انرژی گازی به تولید رساند.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، دستگاه نازل «سی ان جی» همچون تجهیزات بسیار ضروری برای توزیع حامل های انرژی گازی در سطح کشور است. این دستگاه از جانب چند شرکت محدود بین المللی تولید می شود و یک شرکت دانش بنیان توانست با بومی سازی آن، نیاز کشور به این دستگاه را مرتفع سازد.
محمدرضا خیرابی شبستری رئیس هیئت مدیر شرکت دانش بنیان در اینباره اظهار داشت: در جایگاه های سوخت سی ان جی روی سکوی سوخت گیری یک دستگاه دیسپنسر وجود دارد و مجموعه نازل سی ان جی، کار انتقال سوخت از این دستگاه به خودرو را بر عهده دارد. این دستگاه توسط چند شرکت محدود آمریکایی و اروپای تولید می شود و آنها از فروش دستگاه و فروش قطعات و خدمات بعد از فروش به ما خودداری می کردند. بنابراین بحث تعمیر این تجهیزات در بعضی کارگاه های غیر مجاز و غیراستاندارد انجام می شد و همین مبحث خود مشکل ساز شده بود.
رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان اضافه کرد: بر این اساس، این شرکت دانش بنیان، کار نمونه سازی را در یکی از کشورهای اروپایی به اتمام رساند و سپس کار تولید یک محصول ایرانی را در مجموعه پارک پردیس معاونت علمی شروع کرد.
وی بیان نمود: این محصول ایرانی به مرحله تولید تجاری رسید و هم اکنون این شرکت توان تأمین نیاز داخل در این عرصه را دارد. همینطور کلیه قطعات و خدمات بعد از فروش هم توسط شرکت در داخل عرضه می شود و همین مبحث خود پاسخی فناورانه برای یک نیاز را فراهم نمود.
خیرابی افزود: پیش از این شرکت های خارجی حتی از ارسال قطعات یدکی لازم برای تعمیر این دستگاه به ایران هم خود‎داری می کردند. اما هم اکنون این شرکت دانش بنیان، علاوه بر گارانتی محصول، گارانتی تعمیر هم عرضه می کند. یعنی بعد از تعمیر اگر محصول بلافاصله به تعمیر نیاز داشت و یا تعمیر کارآمد نبود، این دستگاه به صورت مجانی مجدداً عیب یابی و تعمیر می شود.
وی اظهار داشت: با عنایت به این که چند شرکت محدود در دنیا این دستگاه را تولید می کنند، می توان مقایسه کرد و متوجه شد که این یک دستگاه کاملاً ایرانی است و با قیمتی به مراتب کمتر از نمونه مشابه خارجی در داخل کشور تولید می شود. در حال این مجموعه دانش بنیان مشغول کار روی نمونه های برای تولید در آینده است و اقدامات قابل توجهی در حوزه CNG و کنترل های التراسونیک انجام داده است که بعد از آخر مراحل آزمایشگاهی به تولید انبوه خواهد رسید.


منبع:

1399/03/28
22:28:03
5.0 / 5
2407
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آتی جو