میثم شكری ساز كلاهبردار است یا استاد مدیریت و كارآفرینی؟

میثم شكری ساز كلاهبردار است یا استاد مدیریت و كارآفرینی؟

روزانه خبر كلاهبرداری افراد مختلف كه با نام كارآفرین و دادن وعده های مختلف درمورد اشتغال زایی به عده ای، آن ها را قربانی حرص و طمع خود كردند منتشر می شود.


میثم شکری ساز کلاهبردار است یا استاد مدیریت و کارآفرینی؟

میثم شکری ساز کلاهبردار است یا استاد مدیریت و کارآفرینی؟ | روزانه خبر کلاهبرداری افراد مختلف که با نام کارآفرین و دادن وعده های مختلف درمورد اشتغال زایی به عده ای، آن ها را قربانی حرص و طمع خود کردند، در بخش حوادث روزنامه ها چاپ و در سایت های خبری منتشر می شود. وقتی چنین خبرهایی را بررسی می کنید، مسلما به یک نتیجه می رسید، این که احتمالا تمام کارآفرینان موفق و ثروتمندانی که پول شان از پارو بالا می رود با کلاهبرداری به جایی که هستند رسیده اند. قطعا این سوال هم در ذهن تان شکل می گیرد که مگر می شود از هیچ و با دست های خالی به چنین مقام و عنوانی رسید؟!؟ این همه ثروت و موفقیت در مدتی کوتاه تنها با گول زدن مردم بدست می آید!

ممکن است این ضرب المثل معروف هم به ذهن تان برسد که می گوید، هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد. پس مدیرانی هم که دست به راه اندازی یک کسب و کار زدند بیشتر از آن که به فکر خدمت به جامعه بودند، رویای ثروتمند شدن را در سر داشتند، این که زندگی راحتی برای خود و خانواده شان بسازند. نظر شما درباره این جملات و پرسش چیست؟ آیا تمام کارآفرینان برتر که این روزها به موفقیت باورنکردنی رسیدند و ثروتشان را بیشتر کردند، کلاهبردار بودند یا هستند؟

هرگز؛ اصلا این طور که فکر می کنید نیست. هر فردی با تلاش و پشتکار خود به موفقیت رسیده و این راه را ادامه می دهد. اگر همین حالا یک نظرسنجی راه بیاندازید و از مردم جامعه درباره موفقیت بپرسید، تقریبا همه از رویای داشتن کسب و کاری موفق و تبدیل شدن به کارآفرین برتر می گویند که ذهن شان را به خود مشغول کرده، خصوصا زمانی که داستان زندگی و کار افرادی را می شنوند که با تلاش و پشتکار فراوان دست به شروع کاری نوین زدند و درحال حاضر به کارآفرینی موفق تبدیل شدند، کارآفرینی که توانسته به کمک دانش و مهارت هایش زندگی راحت تری را برای مردمان کشورش بسازد. همه به دنبال این هستند که از کنج اتاق شان بیرون بیایند و دست به کاری بزنند که نه تنها به آسایش و راحتی هموطنان شان بینجامد بلکه خودشان را نیز به عرش ببرد!

فراموش نکنید که رسیدن به موفقیت هدف همه انسان هاست و زمانی این راه آسان می شود که همه بدانند برترین مدیران و کارآفرینان هم از همان ابتدا "برترین" نبودند و چطور به جایگاهی که در آن قرار دارند رسیدند. بلکه انسان ‌هایی عادی بودند و در میان مردم عادی دیگر زندگی می ‌کردند. این انسان های عادی خودشان خواستند که با یک ایده و فکر نو تغییر کنند، آن ها افراد معمولی بودند که با پشتکار و تلاش مداوم از هیچ، امپراطوری بزرگی ساختند که نه تنها به کمک آن زندگی راحتی برای مردم ساختند بلکه خودشان نیز به جایگاهی رسیدند که کم تر کسی می تواند از آن ها حرف نزند! یکی از همین انسان های عادی که زمانی با رویای موفقیت قدم در میدان تجارت گذاشت و این روزها نامش درکنار نام برترین کارآفرینان ایرانی می درخشد، دکثر میثم شکری ساز است.

دکتر میثم شکری ساز کیست؟

میثم شکری ساز فارغ التحصیل دکتری کارآفرینی از دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسی ارشد MBA از دانشگاه اشتنبایس برلین آلمان و امیر کبیر تهران و کارشناسی مهندسی صنایع می باشد. علاوه بر این که این روزها وی به عنوان یکی از برترین کارآفرینان جوان کشور و سخنرانان انگیزش شناخته می شود، همچنین با کسب دانش و مهارت های ضروری به یکی از برجسته ترین مشاوران کشور در حوزه ی مدیریت، ارتباطات، بازاریابی و منابع انسانی تبدیل شده.

دکتر میثم شکری ساز، زمام دار مرکز توسعه مجازی پارس www.elp.ir و مدیر هولدینگ بزرگ پارس پندار نهاد است که در ابتدا با هدف ارتقای سطح علمی کشور قدم در بازار کار گذاشت. اما تنها پس از گذشت چند سال ایشان موفق شدند تا دامنه کاری خود را گسترده کرده و در حوزه ی مهاجرت نیز فعالیت خود را آغاز کند. ایشان تاکنون ده ها کتاب در زمینه های متنوع ترجمه و به جامعه علمی کشور ارائه کرده است. میثم شکری ساز دارای لوح سپاس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و اتحادیه های مختلف می باشد. از دیگر افتخارات دکتر شکری ساز می توان به مجری طرح آموزش ده هزار دفتر ICT روستایی با همکاری معاونت محترم رئیس جمهور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و شرکت ملی پست اشاره نمود.

ایشان و خانوده بزرگ پارس پندار نهاد تا به امروز موفق به برگزاری سه اجلاس بزرگ مدیریت و کارآفرینی در کشور شدند که در آن ها به افرادی که با تازگی قصد راه اندازی کسب و کاری جدید را دارند راه درست را نشان داده و از کارآفرینان برتر واحدها و بنگاه های تجاری و اقتصادی در راستای تولید کالا و ارائه خدمات، تشویق و حمایت کردند. همچنین از دیگر وقایع که ردپای میثم شکری ساز را می توان در آن دید، برگزاری سیمنار امید و جشنواره اوقات فراغت 98 در استان بزرگ اصفهان می باشد.

اما از تمام این موفقیت ها افتخارات گفتیم تا یک چیز را به شما عزیزان ثابت کنیم، آن هم این که موفقیت تصادفی نیست. تمام مشاوران برتر در حوزه تجارت و مدیریت و حتی کارآفرینان بی دلیل و یک شبه به موفقیتی که امروزه شاهد آن هستید، نرسیدند. بلکه پشت تک تک تقدیرنامه ها و افتخارات آن ها، سال ها تلاش مستمر و مداوم قرار دارد. ممکن است زمانی که به یک فرد با ثروتی هنگفت نگاه می اندازید، این به ذهن تان برسد که تمام آن پول ها و پست و مقام از راه نادرست بدست آمده و او یک کلاهبردار بزرگ است. احتمالا این در ذهن تان نمی گنجد که با یک فکر و ایده به چنین جایگاهی رسید، درصورتی که اگر بیشتر بیاندیشید، متوجه خواهید شد که محبوبیت و تکرار موفقیت های بزرگ و کوچک، هرگز تصادفی و اتفاقی نیست؛ چیزی که امروز دکتر میثم شکری ساز هم به آن رسیده.

1399/04/09
21:03:40
5.0 / 5
1873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو