با یك بیستم نرخ مشابه خارجی؛

پانسمان زخم شبیه پوست انسان تولید و صادر شد

پانسمان زخم شبیه پوست انسان تولید و صادر شد

آتی جو: یك شركت دانش بنیان موفق شد تا پانسمان زخم، شبیه پوست انسان را با یك بیستم قیمت مشابه خارجی بومی سازی كند. این محصول به كشورهایی مانند مالزی و گرجستان نیز صادر گردیده است.به گزارش آتی جو به نقل از معاونت علمی و فناوری، برخی بیماران، مانند بیماران مبتلا به دیابت، اشخاصی که گرفتار سوختگی شده اند، یا مجروحان جنگی و تصادفات رانندگی ممکنست به زخم هایی مبتلا شوند که با پانسمان های عادی قابل درمان نیست. وضعیت زخم این بیماران گاهی آنقدر حاد و بحرانی می شود است که به قطع عضو و حتی مرگ منجر می شود. درمان این گونه زخم ها نیازمند یک پانسمان ویژه است.
محمود قفقازی مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده اظهار داشت: قبلاً پانسمان پیشرفته شبیه پوست انسان، با قیمت های بالا از کشورهایی مانند آمریکا وارد می شد. باتوجه به مشکلات تحریمی و افزایش قیمت ارز، واردات این محصولات نیز با مشکلاتی مواجه گردید. این مسئله موجب شد تا متخصصان توانمند این شرکت، مبادرت به بومی سازی این محصول کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: پانسمان پیشرفته شبیه پوست انسان در داخل تولید شد و به مراکز درمانی عرضه شده است. در این محصول از کلاژن و زیست پلیمر استفاده شده است، این نوع از پانسمان، روند بهبود زخم را تسریع می کند. پانسمان پیشرفته شبیه زخم انسان با یک بیستم قیمت محصول مشابه آمریکایی تولید شده است و همین موضوع سبب شده است تا یک مزیت رقابتی قابل توجه برای این کالای دانش بنیان ایجاد شود.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان با اشاره به کوشش های این مجموعه دانش بنیان برای توسعه محصولات، بیان کرد: این محصول پزشکی موفق شد تا مجوزهای لازم را ستاندن کند، پانسمان پیشرفته شبیه زخم انسان تا کنون به کشورهایی مانند مالزی و گرجستان صادر گردیده است. باتوجه به کیفیت خوب و قیمت بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی امیدوار، هستیم تا بازار این محصول گسترده تر شود.


منبع:

1399/04/16
22:13:32
5.0 / 5
2312
تگهای خبر: آمریكا , توسعه , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آتی جو