توسط یك تیم استارت آپی ایرانی؛

كیت پایش درمان سرطان ساخته شد

كیت پایش درمان سرطان ساخته شد

محققان یك تیم استارت آپی موفق به تولید كیتی شدند كه فرایند درمان افراد مبتلا به سرطان را حین شیمی درمانی پایش می كند.مهدی رحمانیان، مدیر یک تیم استارت آپی تولیدکننده کیت های CTC برای شمارش سلول های خونی مبتلایان به سرطان حین درمان در پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما موفق شدیم کیت هایی را طراحی نماییم که سلول های توموری در گردش خون را از نمونه خون بیمار مبتلا به سرطان جدا نماییم.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از این کیت ها می توان میزان افزایش سلول های خونی بیمار را پایش و مونیتور کرد، اضافه کرد: هم اکنون زمانیکه یک بیمار تحت شیمی درمانی است تا پس از یک فرایند ۱۲ جلسه ای نمی توان میزان پیشرفت یا پس رفت بیماری در بدن شخص را پایش کرد اما به واسطه این کیت پس از جلسه دوم -سوم این امر امکان پذیر است.
وی اضافه کرد: در واقع بافتی که بعنوان بافت سرطانی در بدن بیمار است پس از عمل جراحی امکان دارد عود کند و این کیت از عود مجدد جلوگیری می کند و یا احتمال آنرا کم می کند.
مدیر یک تیم استارت آپی تولیدکننده کیت های CTC برای شمارش سلول های خونی مبتلایان به سرطان حین درمان افزود: اگر کمتر از یک میزانی بود، نشان داده است شیمی درمانی پاسخ می دهد.
رحمانیان تصریح کرد: هم اکنون امکان مانیتور کردن بیماران حین شیمی درمانی امکان پذیر نیست که این امر مشکلاتی به دنبال دارد؛ بعنوان مثال پس از یک فرایند شیمی درمانی امکان دارد تومور در بدن بیمار متاستاز کند ازاین رو اگر با این کیت مشخص شود که شیمی درمانی تاثیری ندارد فرد می تواند شیمی درمانی را ادامه ندهد.
مدیر این تیم استارت آپی عنوان کرد: در واقع بافتی که بعنوان بافت سرطانی در بدن بیمار است پس از جراحی معلوم نیست که بزرگ می شود یا کوچک که با این کیت ها قابل تشخیص است؛ البته روش هایی مانند پت اسکن و پت سی تی وجود دارند ولی استفاده از این روش ها برای پس از فرایند شیمی درمانی است.
وی با اشاره به مخاطب این کیت ها اظهار داشت: انکولوژیست ها، آزمایشگاه ها و مراکز درمانی می توانند از این کیت ها استفاده کنند؛ همینطور این کیت در درمان های رادیو تراپی، سلول تراپی، ایمنی درمانی و… در رابطه با سرطان قابل استفاده می باشد.
مدیر یک تیم استارت آپی تولیدکننده کیت های CTC برای شمارش سلول های خونی مبتلایان به سرطان حین درمان با اشاره به اینکه این کیت ساخته شده اظهار داشت: پس از ۶ ماه گذراندن کلینیکال ترایال می توانیم آنرا به تولید انبوه برسانیم.
وی با اشاره به خصوصیت های این محصول اظهار داشت: کیت هایی که در سایت های خارجی هستند قیمت بالایی دارند و کیفیت و دقت کیت هایی که طراحی نموده ایم را ندارند.منبع:

1399/04/27
21:15:16
5.0 / 5
2398
تگهای خبر: استارت آپ , تولید , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آتی جو