رئیس پارك پردیس مطرح كرد:

نمایشگاه اینوتكس با محوریت موضوعات روز كشور

نمایشگاه اینوتكس با محوریت موضوعات روز كشور

به گزارش آتی جو رئیس پارك فناوری پردیس با اشاره به اینكه اینوتكس با محوریت موضوعات روز كشور برگزار شده، اظهار داشت: انتقال تكنولوژی، صادرات، رفع نیاز كشور و... محورهای نمایشگاه بوده كه به خوبی نقش آفرینی كرده است.به گزارش آتی جو به نقل از مهر، مهدی صفاری نیا امروز در افتتاحیه نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۲۰ که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، عنوان کرد: اینوتکس از همان ابتدا فرزند زمان خودش ابود؛ آن زمان که کشور احتیاج به انتقال تکنولوژی داشت اینوتکس هم با محوریت انتقال تکنولوژی و رفع نیاز کشور آغاز به کار کرد.
وی اضافه کرد: پس از آن هم مبحث صادرات عنوان شد که اینوتکس با محوریت صادرات و همکاریهای فناورانه بین کشورها برگزار گردید.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه از سال ۹۳ اینوتکس با مبحث پیشرفتهای کشور و ایجاد اکوسیستم فناوری و نوآوری برگزار شد، اشاره کرد: از همان زمان مبحث شتابدهنده های نواوری، استارت اپ ها، صندوق های نوآوری و خطر پذیر عنوان شد که این فرهنگ سازی در اینوتکس هم به وجود آمد.
وی با اشاره به اینکه از همان زمان صدها و هزاران تیم به فعالیت های نواورانه در دانشگاهها وارد شدند، اضافه کرد: دغدغه فعالیت استارت آپی که محرک اکوسیستم نواوری هستند شروع شد و عملا با رویدادهای نوآورانه ای که توسط پارک فناوری پردیس برگزار گردید بر مبنای آخرین آمار بیشتر از ۲۰ هزار نفر در بیشتر از ۶۰ شهر کشور شرکت داشتند.
وی با تاکید بر اینکه از همان ابتدا دانشگاهها در کنار پارکها و مراکز رشد فعالیت خویش را در زمینه نوآوری آغاز کردند، بیان نمود: امروز با فعال شدن عناصر کلیدی نوآوری در کشور شاهد می باشیم که اینوتکس توانسته محفلی برای جمع شدن بازیگران اکوسیستم نوآوری در جهت هم افزایی و پیشرفت کشور باشد.
صفاری نیا اضافه کرد: یک شرکت دانش بنیان بدون شبکه سازی و عناصر اکوسیستم نوآوری نمی تواند نقشی ایفا کند بلکه باید در تعامل کامل با نهادهای تأمین مالی، بازار، شرکتها و... باشد.
وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس به این اکوسیستم فناوری و نوآوری توجه ویژه ای کرده تا جریان هم افزایی در اکوسیستم نوآوری اتفاق بیافتد.
رئیس پارک فناوری پردیس اظهار داشت: اینوتکس یکی از عناصر فعال اکوسیستم نوآوری است که سال جاری بعنوان نخستین نمایشگاه مجازی برگزار می گردد و با این وجود صدها استارت آپ در اینوتکس مشارکت دارند.
وی با تاکید بر اینکه هزاران نفر نمایشگاه اینوتکس را دنبال می کنند، بیان نمود: این نشان داده است که اینوتکس بعنوان یکی از اجزای اکوسیستم نوآوری بهخوبی نقش افرینی کرده است.
به گفته رئیس نمایشگاه اینوتکس، نمایشگاه سال جاری جریان زیست بوم را دنبال می کند و می بینیم که مشارکت عناصر اکوسیستم نواوری بیشتر از سالهای گذشته است
به گزارش آتی جو به نقل از مهر، نهمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ از امروز تا شنبه به صورت مجازی انجام می شود.


منبع:

1399/05/23
11:50:56
5.0 / 5
1939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آتی جو