توسط دادگاه آمریكا صورت میگیرد؛

تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شركت بوئینگ

تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع شركت بوئینگ

دادگاهی در آمریكا در حال تحقیق در مورد جاسوسی یكی از مدیران ارشد سابق ناسا به نفع شركت بوئینگ و افشای اسرار تجاری آن با هدف پیروزی بوئینگ در یك رقابت حرفه ای است.به گزارش آتی جو به نقل از ورج، این مدیر متخلف که دوگ لوورو نام دارد از مدیران ارشد برنامه پرواز فضایی انسانی ناسا بود و به صورت غیرقانونی اطلاعات محرمانه ناسا را در اختیار بوئینگ قرار داد تا آنها بتوانند در رقابت برای طراحی فضاپیمای ناسا که مقرر است در آینده انسان هایی را به کره ماه منتقل کنند، برنده شوند.
تحقیقات قضائی در این حوزه از 6 ماه قبل شروع شده و لوورو به دلیل دغدغه های ناسا در این حوزه در ۱۹ ماه می گذشته مجبور به استعفا از ناسا شد. این استعفا دقیقاً یک هفته پیش از سفر دو فضانورد ناسا به ایستگاه بین المللی فضایی با فضاپیمای اسپیس ایکس رخ داد.
این مدیر سابق ناسا در یادداشتی که به مناسبت استعفای خود منتشر کرد، به صورت ضمنی به خطایی که از وی سر زده و باید تبعات آنرا بپذیرد اشاره نمود و علت استعفای خویش را همین مسئله دانست.
منابع آگاه می گویند وی در زمینه خرید تجهیزات جدید سیستم فرود انسان بر کره ماه هم اعمال نفوذ کرده است. این تجهیزات در طرح آرتمیس ناسا برای اعزام نخستین زن فضانورد به کره ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ناسا سال قبل فراخوانی را برای شرکت های فناوری خصوصی ارسال کرده بود تا آنها دستگاه هایی را برای فرود ایمن فضانوردان بر روی سطح ماه طراحی و ارسال نمایند. در نهایت طرح بوئینگ در این حوزه پذیرفته شد و معلوم نیست اگر زد و بند غیرقانونی ناسا و بوئینگ در این حوزه ثابت شود، فراخوان مورد اشاره تکرار خواهد شد یا خیر.


منبع:

1399/05/25
13:55:11
5.0 / 5
1773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آتی جو