وزیر ارتباطات:

عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان اقامه شود

عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان اقامه شود

به گزارش آتی جو وزیر ارتباطات اظهار داشت: عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان كه مورد استفاده همه مردم دنیا است اقامه شود و اپلیكیشن های داخلی نیز باید بعنوان سیستم پایه حاضر باشند.به گزارش آتی جو به نقل از وزارت ارتباطات، نرم افزار «هیات آنلاین» که بستر پخش زنده برنامه های مذهبی را برای مخاطبان فراهم می آورد با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حجت الاسلام والمسلمین مصطفی جلالی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی گردید.
با توجه به شیوع بیماری کرونا زمینه برگزاری مراسم عزاداری در این بستر به صورت مجازی فراهم گشته است.
در این مراسم محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه محرم توفیق بزرگی برای ما محسوب می شود، اظهار داشت: محرم امسال با شیوع بیماری کرونا همزمان شده و این بیماری باعث شده است تا تعدادی از هموطنانمان را از دست دهیم؛ بدین سبب از نظر شرعی و قانونی امکان تجمع برای اقامه عزا وجود ندارد اما از طرفی عزای امام حسین (ع) تعطیل بردار نیست.
وی اظهار داشت: وقتی که امکان فیزیکی برای عزاداری وجود ندارد بدین سبب باید از امکانات دیگر بهره ببریم و امروز فضای مجازی فرصت بی نظیری است که به فرموده رهبر معظم انقلاب می توان از آن برای رساندن کلام حق به دنیا بهره برد.
آذری جهرمی با اعلان اینکه حماسه امام حسین (ع) یکی از حقیقت های بارز دنیا است که ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم را نشان می دهد، اضافه کرد: امسال کاری می نماییم که صدای محرم بلندتر از سال های قبل باشد.
وزیر ارتباطات با اشاره به سفارش علمای بزرگ، مراجع تقلید و مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی اشاره کرد: برمبنای تصمیم نظام اسلامی در برگزاری برنامه های محرم امسال از فضای مجازی استفاده می شود و این مساله بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و ما نیز در کنار آنها تلاش می نماییم تا فضای مجازی یک خیمه بزرگ برای عزاداری امام حسین باشد.
به گفته وی، مجموعه «هیات آنلاین» هیات های مختلفی را برای برگزاری مجازی عزاداری آموزش داده و بخش نرم افزاری و سخت افزاری کار را بر عهده گرفته که کار بزرگی است. دراین زمینه نیز یک هزار هیات در این نرم افزار از سراسر کشور ثبت شده اند. در همین حال امسال از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی برای برگزاری مراسم عزاداری استفاده می شود اما باید سایر اپلیکیشن ها نیز حاضر باشند تا از هر فضایی برای ترویج صحبت ها و برنامه های مذهبی استفاده گردد.
آذری جهرمی اشاره کرد: عزای محرم باید در همه پلت فرم های پیام رسان که مورد استفاده همه مردم دنیا است اقامه شود؛ اپلیکیشن های داخلی باید بعنوان سیستم پایه نیز حاضر باشند. در هر جایی که مردم حضور دارند مانند توییتر، اینستاگرام و… عزای امام حسین (ع) اقامه شود.


منبع:

1399/05/31
21:22:59
5.0 / 5
2050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آتی جو