گیت فروشگاهی و انواع آن

گیت فروشگاهی و انواع آن

آتی جو: گیت و دزدگیر فروشگاهی انواع مختلفی دارد كه در این مقاله به شرح مختصری از هر كدام می پردازیم. با ما همراه باشید.


گیت و دزدگیر فروشگاهی انواع مختلفی دارد که در این مقاله به شرح مختصری از هر کدام می پردازیم :

گیت فروشگاهی RF

یکی از انواع گیت فروشگاهی سیستم RF است که جزء پرمصرفترین و معروفترین گیت های فروشگاهی است که امواج رادیویی در آن به کار رفته است . چون تکنولوژی RFID در آن ها به کار رفته است احتمال این که خطا در این نوع از سیستم های گیت فروشگاهی روی دهد خیلی کم است به عبارتی احتمال خطا در آن ها صفر است . این دسته از سیستم های دزدگیر فروشگاهی می توانند فواصل مختلفی را تحت پوشش خود قرار دهند و به عبارتی آنتن دهی کنند.

و فرکانس های استفاده شده در آن ها از سه دسته فرکانس بلند , فرکانس کوتاه , فرکانس فوق العاده بلند است .  این دسته از گیت های فروشگاهی آنتن دهی بسیار قوی دارند و چون تگ های LF و HF این توانایی را ندارند که فاصله ی زیاد را پوشش بدهند به همین خاطر ترجیحا از آن ها استفاده نمی شود و یا اگر هم استفاده شود بسیار کمتر کاربرد دارند.

تنها عیبی که گیت فروشگاهی RF دارد این است که امکان تداخل با گیت های مجاور و فروشگاه های نزدیک که از دزدگیر فروشگاهی استفاده می کنند دارد.

گیت فروشگاهی AM
اما گیت فروشگاهی AM چه کاربردی دارد اگر قصد خرید این نوع از دزدگیرهای فروشگاهی را دارید توصیه می کنیم حتما این متن را مطالعه نمایید . نام این گیت فروشگاهی به خوبی نشن دهنده ی تکنولوژی آن است و مخفف عبارت ACUSTO MAGNETIC  است.

فرکانس های استفاده شده در این قبیل از گیت های فروشگاهی صوتی می باشد و رنج کاری آن ها نیز در حدود 58 کیلوهرتز است . به عبارتی می توان گفت فرکانس کاری به کار برده شده در دزدگیرفروشگاهی AM هزار مرتبه کمتر از گیت فروشگاهی RF است.

این قبیل از سیستم های گیت فروشگاهی در مقابله با فلزات عملکرد به مراتب بهتری دارند و مشکلاتی چون تداخل فرکانسی در آن ها وجود ندارد علت آن هم این است که از برق شهری سنکرون سازی می کنند . ودر مجاورت با یکدیگر بدون هیچ گونه مشکلی کار می کنند و در کارکرد آن ها هیچ گونه تداخلی ایجاد نمی شود.

گیت فروشگاهی EM

اما دیگر مدل دزدگیر فروشگاهی که کاربردهای زیادی نیز دارد گیت فروشگاهی EM است . و از آن به عنوان سیستم حفاظتی در انواع فروشگاه ها می توان استفاده کرد . این نوع از دزدگیرهای فروشگاهی ظاهر زیباتری دارند و به صورت الکترومگنتیک کار می کنند.

چون مجهز به لیبل های کاغذیو شیشه ای است اکثرا در فروشگاه های لوازم بهداشتی و آرایشی و داروخانه ها بیشتر کاربرد دارد . هر گیت فروشگاهی لیبل و تگ مخصوص به خود را دارد که دزدگیر فروشگاهی EM نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای انواع لیبل ها و تگ ها است که کارکردهای مخصوص به خود را دارند.

این قبیل از گیت های فروشگاهی مهمترین کاربردی که دارند این است که از آن ها در فروشگاه های طلا وجواهرات بیشتر استفاده می شود چون در مقابل اشیای فلزی عملکرد بهتری از خود به نمایش می گذارند.

گیت فروشگاهی گاندو

مجموعه گرون مهندسی امنیت کوشا نمایندگی اصلی فروش انواع گیت فروشگاهی و همچنین گیت فروشگاهی گاندو را دارد . گاندو به روزترین و پیشرفته ترین سیستم دزدگیر امنیتی است که مجموعه امنیت کوشا نماینده ی اصلی فروش این قبیل از محصولات گیت فروشگاهی است.

اما چرا نام این دزدگیر فروشگاهی گاندو است علت این است که چون گاندو تمساح ایرانی است که نسل آن در حال انقراض است جهت حمایت از این حیوان پوزه کوتاه گیت فروشگاهی گاندو نام گذاری شده است . وجود گیت فروشگاهی امروزه در تمامی فروشگاه ها الزامی است و چه بسا این دزدگیر فروشگاهی نیز دارای پیشرفته ترین تکنولوژی دنیا باشد که در طراحی و تولید گیت فروشگاهی گاندو از به روزترین و پیشرفته ترین  مواد اولیه ( قطعات گیت فروشکاهی ) دنیا استفاده شده است.

1399/06/11
22:25:16
5.0 / 5
1736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آتی جو